#1 2010-02-23 09:46:19

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Finalizacja krótko mówiąc

W tym dziale piszemy o problemach, poradach i wszystkim tym co związane jest z eksportem naszych projektów stron internetowych.

Każdy kto chociasz raz miał styczność z serwerem i eksportem witryny napewno ma jakieś doświadczenia z tym związane.

Gorąco zachęcam do podzielenia się na forum swoimi doświadczeniami z innymi

Offline

 

#2 2010-10-04 16:04:00

seeyousoon

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1

Re: Finalizacja krótko mówiąc

Ile zajmuje wam transfer plików ?
Moja stronka ma duużo zdjęć i trwa to 6-8h. Czy można zmienić tylko część plików ręcznie, czy trzeba czekać za każdym razem tyle czasu. Mam zaznaczoną drugą opcję przy transferze - zmienia tylko to co jest nowe. Serwer na Nazwa_pl

Pozdrawiam
P

Offline

 

#3 2010-10-04 18:46:37

 Norbi123

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-31
Posty: 30

Re: Finalizacja krótko mówiąc

Ja czasami dogrywam pojedyncze zdjecia za pomoca programu pajaczek- ale mozesz sprobowac jakis darmowy program np.
http://www.dobreprogramy.pl/FileZilla,P … 13334.html
to znaczy jak nie zmieniasz calej struktury dokumentu (tylko cos dodajesz czy podmieniasz)

Offline

 

#4 2010-10-05 06:18:14

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Finalizacja krótko mówiąc

seeyousoon napisał:

Ile zajmuje wam transfer plików ?
Moja stronka ma duużo zdjęć i trwa to 6-8h. Czy można zmienić tylko część plików ręcznie, czy trzeba czekać za każdym razem tyle czasu. Mam zaznaczoną drugą opcję przy transferze - zmienia tylko to co jest nowe. Serwer na Nazwa_pl
Pozdrawiam
P

Przeczytałem Twój post i za głowę się złapałem jak zobaczyłem, że wrzucanie projektu na serwer w nazwa.pl to 6-8 h. Coś mi tutaj nie gra to jest wręcz nie możliwe.  Jak byś podał więcej danych może ktoś wie dlaczego tak długo się zrzuca na serwer Twoja strona.

Jaka jest wielkość projektu ?
Jaka jest wielkość zdjęć ?
Łącze internetowe o jakiej prędkości ? Najbardziej chodzi tutaj o upload (wysyłanie), a nie downoload (odbieranie, ściąganie)

Jeśli podasz łącze że masz 256 kb/s lub mniej to rozumiem, że może aż tak wolno iść jeśli np. projekt ma 10 GB, ale jak podasz coś więcej niż to co ja pidałem uważam, że na Twoim miejscu zgłosiłbym się do nazwa.pl bo może serwer na, którym masz konto źle pracuje.

Offline

 

#5 2010-10-06 18:42:59

 szlufas

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-25
Posty: 24
WWW

Re: Finalizacja krótko mówiąc

Faktycznie ja mam na nazwa.pl i jakby to trwało 6-8 h to bym serwer zmienił. U mnie transfer stronki ( sporo fotek, opisy itp) 10 min jak wgrywałem wszystko to 26 min.

Offline

 

#6 2010-10-16 09:35:40

 anex

Lunatyk

Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 270

Re: Finalizacja krótko mówiąc

Ja miałam na cal.pl ale to nierzetelna firma teraz mam na webh.pl i trwa to pare minut, ale nie godzin

Ostatnio edytowany przez anex (2010-10-16 09:36:48)

Offline

 

#7 2010-10-25 00:47:23

 piotrkroolikowski

Użytkownik

9704412
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-10-17
Posty: 19
WWW

Re: Finalizacja krótko mówiąc

Moja stronka śmiga na serwer ok 6 min... ale jeśli czas mnie goni to wysyłam tylko daną stronę i folder res, no i foty które ewentualnie dodałem....używam filezilli. Staram się wysyłać w nocy gdy ruch jest mniejszy i gdy jest małe prawdopodobieństwo, że ktoś wchodząc na stronkę zobaczy error lub bałagan (bez css-ów) już raz tak miałem ...hahahaha wysyłałem w dzień i się wszyscy posrali i zaczęli dzwonić że trzcionka za mała, ze fotki się nakładają i inne takie....

Offline

 

#8 2010-11-03 12:31:07

 dobremiejsce

Często na forum

Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 61

Re: Finalizacja krótko mówiąc

No faktycznie 6 godzin to przecież całe wieeki trwa. Zmień providera.
U mnie max kilka min.

Ale możesz też ręcznie (jak masz czas i ochotę:)

Wtedy najpierw eksport na dysk, a potem przez program FTP (ja używam Filezilla) konkretne strony + pliki css (w katalogu "res" każda strona ma swój własny plik css - nazwy tych plików to kolejne liczby wg kolejności tworzenia przez Ciebie stron - np. p009.css)

W widoku kodu każdej strony (możesz sprawdzić w przeglądarce) poszukaj css-ów i tam zobaczysz nr który ma konkretna ta strona.

No i oczywiście zmodyfikowane obrazki też musiałbyś ręcznie

Ale to jest niepotrzebna "zabawa" - ja tam wolę korzystać z eksportu wbudowanego w WX5. Prościej, wygodniej.

U mnie śmiga na Superhost.pl jak burza

Ostatnio edytowany przez dobremiejsce (2010-11-03 19:44:54)

Offline

 

#9 2010-11-04 09:00:58

 anex

Lunatyk

Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 270

Re: Finalizacja krótko mówiąc

Na webh.pl też od minuty do paru nawet jak projekt jest duży

Offline

 
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Celorico de Basto Alojamento Neunburg vorm Wald darmowyporadnikmfo hotel spa w Ciechocinku