#1 2010-11-03 09:06:17

 doggystyle4

Użytkownik

Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 24
WWW

Nasze linki na forum nie mają żadnej wartości SEO?

SEO - ang. Search engine optimization - Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych

Witam,
niektórzy wiedzą, niektórzy nie wiedzą, że pozycja naszej strony w wyszukiwarkach (google, wp, yahoo i in.) zależy m.in. od ilości linków prowadzących do niej. Roboty indeksujące "latając" po całym internecie natrafiają na nasze linki do stron "wchodzą" na nie i je indeksują - zbierają informacje na ilu (i jakich) stronach pojawiła się wzmianka o naszej stronce.

Wykonałem kilka testów i podzielę się moim podsumowaniem...

1. Forum dostępne jest po zalogowaniu, więc roboty Google nie indeksują treści forum, gdyż nie wiedzą jak wejść na stronkę.
2. Linki, które podajemy w sygnaturce oraz chwaląc się naszymi stronami mają atrybut "nofollow" co niestety oznacza dla robotów indeksujących mniej więcej: "nie idź za tym linkiem" ("nie indeksuj go").

Proszę mnie źle nie zrozumieć - nie umniejszam temu forum w żadnym stopniu, a wręcz dziękuję maniksowi, że to forum istnieje. O tym, co napisałem powyżej nie miałem pojęcia jeszcze dwa tygodnie temu, więc rozumie się samo przez się, że nie zarejestrowałem się tutaj, by nabijać linki do stron, które będę tworzył:) (choć przez kilka dni myślałem, że to forum mi troszkę pomoże w tym;P ).

Dział ten traktuje o pozycjonowaniu, więc pomyślałem, że podzielę się moimi spostrzeżeniami. Jeżeli komuś zależy na SEO niech poczyta o systemach wymiany linków. Jednak gdy wymieniacie się z kimś linkiem zwróćcie uwagę, czy Wymieniający nie umieścił w kodzie atrybutu"nofollow", by nie zmniejszać atrakcyjności swojej strony - jeżeli to zrobił, to link nie ma dla Was żadnej wartości.

pozdrowionka!

Ostatnio edytowany przez doggystyle4 (2010-11-03 09:08:38)

Offline

 

#2 2010-11-03 09:23:39

 anex

Lunatyk

Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 270

Re: Nasze linki na forum nie mają żadnej wartości SEO?

doggystyle4 napisał:

1. Forum dostępne jest po zalogowaniu, więc roboty Google nie indeksują treści forum, gdyż nie wiedzą jak wejść na stronkę.

Jeśli chodzi o punkt 1, który napisałeś, że forum jest dostępne dopiero po zalogowaniu się to dla bezpieczeństwa tego forum. Pisałam jakiś czas z maniks-em na PW i właśnie tak mi napisał chodzi o spam i ataki oraz wykradanie danych czy też złe poczyniania na forum. Dzięki rejestracji administrator jest wstanie szybciej i sprawniej znaleść złoczyńce i podać takie dane do odpowiednich władz jeśli to jest potrzebne. Pisał mi też, że do obowiązkowowej rejestracji zmusiła go do tego trochę obawa o dobre działanie forum i wie, że może forum na tym stracić kilku użytkowników, bo spotkał się z takimi co powiedzieli (mu napisali), że przeglądali forum gdy było otwarte i nie trzeba było się rejestrować, aby przeglądać tematy i posty, a teraz nie przeglądają bo nie mają ochoty się rejestrować.

Ja ze swojej strony mogłabym tylko do tego dodać, że skoro bali się zarejestrować to znaczy, że mogli by być przyszłymi złoczyńcami dla tego forum i dobrze, że ich tutaj nie ma

doggystel4 napisał:

Dział ten traktuje o pozycjonowaniu, więc pomyślałem, że podzielę się moimi spostrzeżeniami. Jeżeli komuś zależy na SEO niech poczyta o systemach wymiany linków. Jednak gdy wymieniacie się z kimś linkiem zwróćcie uwagę, czy Wymieniający nie umieścił w kodzie atrybutu"nofollow", by nie zmniejszać atrakcyjności swojej strony - jeżeli to zrobił, to link nie ma dla Was żadnej wartości.pozdrowionka!

Tutaj masz rację, ale jest tak dużo ktatalogów, firm i for w internecie, które świadczą takie usługi, że tutaj wydaje mi się iż nie ma to większego znaczenia. Ja na przykład dogadałam się z maniks-em i on linkuje moje strony Może to nie wiele ale zawsze te 10 linków więcej dla googlebota do pagrank dla wyszukiwarki

Offline

 
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Neunburg vorm Wald Ciechocinek hotele spa