#1 2010-10-23 06:00:59

 piotrkroolikowski

Użytkownik

9704412
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-10-17
Posty: 19
WWW

Paski przewijania i odstępy między komórkami....

Witam serdecznie.....

Pomimo, że trochę czasu poświęciłem na przegrzebaniu programu i sporo rzeczy znalazłem, to jednak mam kłopot i ie wiem czy jest to w ogóle możliwe aby ustawić w komórce TEKST pionowy i/lub poziomy pasek przewijania...w sumie było by to wygodne rozwiązanie bo na chwilę obecną jeśli sąsiadują obok siebie w poziomie dwie komórki tekst i jest w nich różna zawartość tekstu to wyrównują się rozmiarem do tej większej i co za tym idzie  w tej co jest mniej tekstu mamy duuuuużo wolnego (zmarnowanego) miejsca....


Druga sprawa, to pytanie czy można gdzieś ustawić odległość między komórkami....chodzi mi o to ,że jeżeli dajemy obramowanie w okół dowolnych komórek, to na stronie jest między nimi niewielka odległość...a czasami przydałoby się aby tej przerwy nie było....

Offline

 

#2 2010-11-02 19:24:31

 dobremiejsce

Często na forum

Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 61

Re: Paski przewijania i odstępy między komórkami....

Co do tekstu pionowego to WX5 nie daje takiej możliwości (przynajmniej do wers. 8 tego nie ma, może w kolejnych będzie.).
Gdybyś się uparł to mógłbyś:
- zrobić sobie tabelkę w excelu
- poustawiać w komórkach tekst pionowy
- zapisać ją jako html
- wstawić ją do Website X5 do pola html przez funkcję iframe

tu masz pokazanie opcji iframe w Website X5: http://www.wx5.pl/tabele_z_excela.html

ewentualnie zrobić jpg lub gif-a z tekstem w pionie.


A co do przewijania w poziomie (mam na myśli pole tabeli lub tekstu) - to proste:


- jesteś w edycji danego pola (tekst lub tabela).
- klikasz "Ustawienia przewijania" u góry w pasku narzędzi
- wybierasz:
WŁĄCZ PRZEWIJANIE
PRZEWIJANIE - BRAK (żeby się strona samoczynnie nie przewijała - no chyba, że tego chcesz
ustawiasz: KIERUNEK: DO LEWEJ lub DO PRAWEJ - masz przewijanie w bok

Warunkiem, żeby pasek się pokazał jest odpowiednia szerokość tego pola (tekstu lub tabeli) - jak będzie zbyt wąskie to pasek się nie pokaże.

TU jest to dokładnie pokazane:
http://www.wx5.pl/tabele_z_przewijaniem.html

Ostatnio edytowany przez dobremiejsce (2010-11-05 08:10:28)

Offline

 

#3 2010-11-02 19:29:34

 dobremiejsce

Często na forum

Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 61

Re: Paski przewijania i odstępy między komórkami....

A co do odległości między komórkami - o ile dobrze Cię rozumiem - to można np. zrobić dużą grubość obramowania i dać je białe a wypełnienie komórek np. jasnoszare. Wtedy odległość między komórkami trochę się zwiększy. Ale jest ograniczenie - możesz dać max 5 px grubość.

Ale nie wiem, czy o to CI chodziło, bo nie mam pewności czy dobrze zrozumiałem jak pisałeś:

"...Druga sprawa, to pytanie czy można gdzieś ustawić odległość między komórkami....chodzi mi o to ,że jeżeli dajemy obramowanie w okół dowolnych komórek, to na stronie jest między nimi niewielka odległość...a czasami przydałoby się aby tej przerwy nie było...."

Offline

 
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa walentynki Ciechocinek Boite de vitesses voiture