• Index
  •  » Grafika
  •  » Pomócie z mapą i linkami na niej....

#1 2010-10-17 11:03:10

 piotrkroolikowski

Użytkownik

9704412
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-10-17
Posty: 19
WWW

Pomócie z mapą i linkami na niej....

Witam serdecznie!!!!

Zająłem się od niedawna tworzeniem i administrowaniem strony klubu do którego uczęszczam. http://www.lkkshotokan.eu/index.html....
Jak widzicie na stronie głównej jest mapa Łodzi, na której chcę umieścić animowane gify, które po najechaniu na nie myszą będą otwierały wewnętrzne okienko przeglądarki z krótkim opisem sekcji znajdującej się w tym miejscu a całość będzie linkiem do strony danego trenera.... W zasadzie nic trudnego bo WebSite daje taką możliwość tyle że jest kłopot z rozmieszczeniem gifów..... pierwsza próba była taka że:

W widoku budowy strony wkleiłem komórkę "tekst", w opcjach ustawiłem .jpeg z mapą jako tło i html - em próbowałem porozmieszczać ów gify, o których wspomniałem wyżej - w zasadzie wychodziło, ale dokładne umieszczenie ich w określonych miejscach było prawie niewykonalne. Po 3 nocach męki wysłałem na serwer swe dzieło - i tu zong - wszystko się porozjeżdżało w diabły!!!!

Kolejna próba polegała na tym, że zamiast komórki "tekst" umieściłem komórkę "tabela" z gęsto rozmieszczonymi kolumnami i wierszami (z liniami o przezroczystym kolorze). Sądziłem, że złapałem Pana Boga za nogi, bo pozycjonowanie gifów poszło jak po maśle ale niestety okazało się że pupa blada!!!
Gif-y poukladane w poszczególnych komórkach działają jako linki, ale tylko w tedy gdy nie ma ustawionego tła tabeli - czyli w moim przypadku mapy. Zgłupiałem totalnie,bo jeśli zamiast gifów wpisywałem jakiś tekst w poszczególne komórki tabeli - działał on jako link i z tłem i bez niego.....


Błagam dajcie jakiś sposób na zrobienie tego...

Offline

 

#2 2010-10-17 15:46:56

 Bora57

Często na forum

Zarejestrowany: 2010-06-19
Posty: 74
WWW

Re: Pomócie z mapą i linkami na niej....

I ikonami jest to trochę trudniej, ale doskonale możesz wykonać takie zadanie w google maps na stronie http://maps.google.pl/ . Tam znajduje się zakładka pomocy gdzie jest dokładnie opisane jak umieszczać lokalizacje obiektów podając ich adres. Jest również możliwośc opisu danego obiektu który pokazuje się w dymku po najechaniu na niego myszą. Wcześniej poprostu opisz czemu ma służyć ta mapa.

Offline

 

#3 2010-10-17 18:49:24

 piotrkroolikowski

Użytkownik

9704412
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-10-17
Posty: 19
WWW

Re: Pomócie z mapą i linkami na niej....

Myślałem o tym, nie wczytywałem się w umowę o korzystaniu z google.maps - ale nie chciałbym mieć nieprzyjemności z tytułu wykorzystania ich map w celu zarobkowym, o ile wskazanie miejsca treningu można pod to podciągnąć.

Offline

 

#4 2010-10-18 07:05:48

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Pomócie z mapą i linkami na niej....

piotrkroolikowski napisał:

Myślałem o tym, nie wczytywałem się w umowę o korzystaniu z google.maps - ale nie chciałbym mieć nieprzyjemności z tytułu wykorzystania ich map w celu zarobkowym, o ile wskazanie miejsca treningu można pod to podciągnąć.

Google maps właśnie do takich celów służy i ich regulamin wraz z licencją na mapę można wykorzystać na swoich stronach www bez narażenia się na jakieś nieprzyjemności, więc jak polecił Bora57 ustaw mape google i będzie po kłopocie

Offline

 
  • Index
  •  » Grafika
  •  » Pomócie z mapą i linkami na niej....
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Nasza firma produkuje zbiorniki elderscrolls pakiet wellness Ciechocinek