#1 2011-12-31 13:24:16

 adalbert

Często na forum

Zarejestrowany: 2011-12-14
Posty: 58

PILNE! Coś nie tak z marginesem!

Witam.
Głupi problem, ale nie umię tego obejść...
Dla przykładu podam prostą jedną stronę (12 wierszy, 12 kolumn, 4 obiekty. Do komórki wrzucam obraz (na 8 kolumn 1 wiersz) Pod nim zaraz tekst (10 kolumn, 1 wiersz) i znów obraz itd.. Marginesy zachowane domyślnie (zewn.3 wewn.3)
Co się dzieje? Proszę, może ktoś sprawdzić? To kwestia 2 min.
Pomiędzy tekstem a obrazem utworzył się dość duży margines - jakieś 6 linijek a nie 1 linijka jak ustawiony jest margines. Oczywiście sprawdzam to, nie w projekcie, bo tam wszystko ok. tylko otwierając zapisując wcześniej, plik html. Czy Firefox, czy IE pokazują tak samo.

Jedyne co mi przychodzi na myśl to coś ze skopiowanym tekstem. Zmodyfikowałem go, wrzuciłem z Worda do notatnika i na razie bez rezultatów. Skopiowałem również inny duży tekst i nic. Zamiast dolny margines wewn. komórki 3 to ma chyba 40
Zauważyłem, że przy małym tekście powiedzmy 6 linijek problem nie występuje.
Może ktoś pomóc?

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez adalbert (2011-12-31 14:08:45)

Offline

 

#2 2011-12-31 14:22:23

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: PILNE! Coś nie tak z marginesem!

Przywróć kopię przed edycją kiedy się skopało, ponów próbę edycji i może pomoże. Jeszcze zanim wrzucisz stronę na serwer to usuń pliki z serwera żeby się nie nadpisywały tylko wgrały na czyste konto może pomoże. W takich przypadkach plik .iwp może być uszkodzony i nic nie poradzisz jak nie zrobisz projektu od nowa lub przywrócisz plik .iwp z przed edycji kiedy się pokrzaczyło

Offline

 

#3 2011-12-31 16:20:24

 adalbert

Często na forum

Zarejestrowany: 2011-12-14
Posty: 58

Re: PILNE! Coś nie tak z marginesem!

Nie mam jeszcze plików na serwerze. To tylko projekt. Boję się że to nie moja wina!
Spróbowałem z Nowym Projektem. Automatycznie 3 strony. Na jednej na szybko wrzuciłem obiekty jak wyżej i robi to samo. Tak jakby nie działał wewn. dolny margines komórki w tym układzie co robię. Nie ma tragedii jeśli robię to przy przeźroczystości tła tekstu, wtedy jest tylko większy odstęp między obiektami. Przy kolorze tła wygląda to tragicznie jakby nie dopisany do końca tekst. Mam nadzieję że wyobrażasz sobie problem.

Druga sprawa, zastanawiam się czy da się stworzyć podstronę ukrytą lecz z innym nagłówkiem (bannerem) czy to jako obraz czy slajd?

Ostatnio edytowany przez adalbert (2011-12-31 18:28:26)

Offline

 

#4 2012-01-02 06:03:06

 anex

Lunatyk

Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 270

Re: PILNE! Coś nie tak z marginesem!

Z takimi kłopotami może Ci pomóc użytkownik vtu, on często pomaga jak się coś krzaczy w projekcie.

Offline

 
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.berlin-hotel.pl Ciechocinek hotele spa