#1 2013-08-04 21:49:59

 FART

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 11
WWW

Nowa strona - nowy użytkownik

Witam
Pozdrawiam wszystkich użytkowników WebSitex5.
Od kilku dni jestem posiadaczem tego programu, wcześniej pracowałem (i pracuje nadal) w programie flashowym Aligator Flash Designer.
WebSite kupiłem ze względu na html5 (pozycjonowanie strony).
Zobaczcie proszę moją stronę, jeszcze może nie do końca dopracowaną ale już coś widać: www.reklamy-fart.pl/szablony/deer.
W sumie jest to moja druga strona w tym programie, pierwsza to serwis erotyczny (nie wiem czy można tutaj podać link do niej więc nie podaje).
Nie wiem czy dobrze "zrozumiałem" ten program: jak na stronie mam "komórki", to w tej samej komórce nie mogę wstawić np. zdjęcia i tekstu, przynajmniej nie udaje mi się to. W Aligatorze nie było z tym problemów, mogłem w jednym miejscu umieścić wszystko co chciałem.
Czy tutaj faktycznie nie można, czy ja coś robię nie tak ?
Zobaczcie proszę ten link, może podpowiecie co mogę udoskonalić.
Pozdrawiam Emir


www.reklamy-fart.pl
kobiety są jak motocykle, chwila nieuwagi i lądujesz w rowie...

Offline

 

#2 2013-08-08 23:44:05

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Nowa strona - nowy użytkownik

Witam.
W jednej komórce możesz umieścić tekst i obraz razem, przy pomocy obiektu Tekst.

Offline

 

#3 2013-08-10 10:51:22

 FART

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 11
WWW

Re: Nowa strona - nowy użytkownik

Witam
Faktycznie w okienku "TEKST" jest opcja wstaw zdjęcie. Jednak trochę daleka od ideału. Jak wstawię zdjęcie o wysokości np. 300 pikseli to tekst ułoży się tylko na samym dole zdjęcia (jedna linijka), a reszta już poniżej. Nie to co np. Aligator.
Zmieniłem stronę: www.reklamy-fart.pl/szablony/deer
Chyba stała się bardziej przejrzysta i nabrała lekkości.
Za nic nie mogę rozgryźć podziału strony na komórki. Jak mogę sprawdzić jaką wielkość akurat ustawiłem (danej komórki) ?
Jak wstawie do komórki zdjęcie to i tak program mi je jakoś "zmienia", zmniejsza - dopasowując do komórki, trudno mi projektując założyć że ten tekst będzie miał wysokość taką, zdjęcie wysokość taką. Czy jest na to jakiś sposób ? Czy gdzie w opcjach mogę odczytać wielkość komórki ?


www.reklamy-fart.pl
kobiety są jak motocykle, chwila nieuwagi i lądujesz w rowie...

Offline

 

#4 2013-08-10 11:24:25

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Nowa strona - nowy użytkownik

Rozmiaru komórki w pikselach (szerokość x wysokość) nie odczytasz. Jedynie mozesz odczytać szerokość komórki w px, bazując na szerokosci kolumny. Szerokość danej kolumny ustawiasz naciskając prawym klawiszem myszy jeden ze znaczników, znajdujacy się na dole kolumny i "Ustaw szerokosć" kolumny w pikselach. Opcja ta nie dotyczy ustawienia w Wierszach kratki.
A Aligator też używam, ale nie do tworzenia stron. Animacje Flash po mału zaczynają tracić zastosowanie przy produkcji stron z przewagą na HTML5. Pliki .swf nie chca się otwierać w tel komórkowych i chyba tabletach też.

Offline

 

#5 2013-08-13 13:08:03

 FART

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 11
WWW

Re: Nowa strona - nowy użytkownik

Dzięki za podpowiedzi.
Próbuję teraz stworzyć projekt "bez menu". Tzn. chcę sam w innym programie stworzyć przyciski i umieścić je na stronie gdzieś-dowolnie.
Wszystko OK, tylko program sam z siebie pokazuje mi podstrony jakie ma mój projekt (pokazuje je w menu).
Czy jest opcja żeby to wyłączyć ?
Próbowałem ustawić wysokość "menu" na 0 pikseli, niestety to nie pomaga, wtedy przesuwa mi przyciski na nagłówek.


www.reklamy-fart.pl
kobiety są jak motocykle, chwila nieuwagi i lądujesz w rowie...

Offline

 

#6 2013-08-13 20:15:31

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Nowa strona - nowy użytkownik

Najlepiej to menu przenosisz do góry i nadajesz mu 1 i jakoś maskujesz. A wszystkie strony które podpinasz do nowych przycisków musisz ukryć (Tworzenie mapy witryny-> Ukryj strony). Całą operację robisz w Edytor nagłówka i stopki. Przyciski ustawiasz na nagłówku. Nie zapomnij o obrazach przycisków jako tła pod wskaźnikiem myszy - opcja ukaże się po wgraniu zewnętrznej części przycisku.

Offline

 

#7 2013-08-13 23:12:10

 FART

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 11
WWW

Re: Nowa strona - nowy użytkownik

Powiem szczerze, że czytałem co napisałeś chyba z 10 razy i nie mogę skumać.
Menu ustawiam na górze - rozumiem.
Tło menu ustawiam przeźroczyste - OK, przycisków nie widać, ale widać na nagłówku "napisy przycisków" czyli strona główna, strona 1 itd...
Piszesz, żeby je jakoś zamaskować, no właśnie - ale jak ?
Napisy przycisków zawsze będą na wierzchu.


www.reklamy-fart.pl
kobiety są jak motocykle, chwila nieuwagi i lądujesz w rowie...

Offline

 

#8 2013-08-15 17:47:41

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Nowa strona - nowy użytkownik

Nie zamaskować żadnych napisów stron, tylko wyraźnie napisałem: trzeba ukryć strony (mazwy stron).
Strony które maja być podpięte pod nowe przyciski robisz: Tworzenie mapy witryny->
zaznaczasz kazdą stronę i ikona u góry-> Ukryj stronę. Napis strony stanie się "blady"
Strona będzie ukryta (napisy strony staną się niewidoczne). Dla mapy strony, strona będzie istniała.
Resztę samo wyjdzie jak będziesz podpinał (podlinkowywał) przycisk do strony.

Ps. Oczywiście musisz na nowych przyciskach na każdym napisać nazwę strony, którą przycisk będzie obsługiwał.

Ostatnio edytowany przez vtu (2013-08-15 17:51:16)

Offline

 

#9 2013-08-15 18:05:17

 FART

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 11
WWW

Re: Nowa strona - nowy użytkownik

To rozumiem. Ukrywanie nazwy strony jest proste.
Ale jak zrobić, żeby program nie pokazywał mi "MENU".
Jak tworzę nową podstrone to automatycznie w menu wyskakuje jej nazwa (w menu, nie w treści strony).
Podsumowując, jak zrobić żeby program nie pokazywał w menu podstron.
Chciałbym zrobić sobie sam menu i to gdzieś indziej niż program mi na to pozwala.


www.reklamy-fart.pl
kobiety są jak motocykle, chwila nieuwagi i lądujesz w rowie...

Offline

 

#10 2013-08-15 19:49:40

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Nowa strona - nowy użytkownik

Wygląda że tu się nie dogadamy. Wyślij mi na Mojej stronie w formularzu pytanie, to Ci wszystko opiszę.

Offline

 

#11 2013-08-15 20:57:24

 FART

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 11
WWW

Re: Nowa strona - nowy użytkownik

Nie mogę na Twojej stronie przeskoczyć "sekwencji znaków" - zawsze wpisuje błędną.
Witam
Chodzi mi o to że program sam z siebie tworzy "przyciski" do odpowiednich podstron. I można wybrać z 4 układów gdzie program ma umieścić przyciski menu (nad nagłówkiem, pod nagłówkiem, po lewej..., po prawej...).
A ja chciałbym zrobić swoje menu i ułożyć je na stronie w dowolnym miejscu, więc nie potrzebuje żeby program sam mi wstawiał przyciski.
Podmenu ma funkcję "ukryj podmenu" ale główne menu zawsze jest widoczne - jak je ukryć, schować ?
Menu w programie ma też swoje ograniczenia, chciałbym np. wstawić zdjęcie które miało by zachodzić od menu (nad nagłówkiem) poprzez nagłówek i na treść strony - tego też nie da się przeskoczyć.
Przykład: http://reklamy-fart.pl/szablony/deer/
Jest tam logo (jeleń+DEER) i chciałbym "zajechać" z nim do samej góry, aż na pasek menu, który akurat tam jest zbędny.
Teraz trochę razi że nad jeleniem jest puste miejsce.

Ostatnio edytowany przez FART (2013-08-15 21:00:09)


www.reklamy-fart.pl
kobiety są jak motocykle, chwila nieuwagi i lądujesz w rowie...

Offline

 
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ JĂ­mky TĂĄbor Sugar Hill Apartment to rent Ciechocinek hotele spa