#1 2012-01-04 10:45:49

 adalbert

Często na forum

Zarejestrowany: 2011-12-14
Posty: 58

Szybkość otwierania się zdjęć w galerii.

Witam.
Zastanawiam się od czego głównie zależy szybkość otwierania się zdjęć w galerii?
Mam prostą galerię z miniatur. Po kliknięciu na zdjęcie otwiera się w większym oknie. I tu ładuje się dość długo. Oczywiście przy podglądzie już na serwerze.
Od czego to zależy, co zmodyfikować?
1. wielkość zdjęcia w px.
2. szybkość łącza do którego podpięty jest komputer
3. pamięć RAM lub inne podzespoły komputera.

Ad.1  Pojedyncze zdjęcie o dość dużym rozmiarze jako obiekt "obraz" otwiera się normalnie.

Proszę mnie uświadomić.
Na myśl przychodzi mi opcja nr 2, ale i 1  czy 3 ma wpływ ???

Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2012-01-04 12:20:58

 maxbit

Często na forum

9259607
Call me!
Skąd: ireland
Zarejestrowany: 2011-04-20
Posty: 53
WWW

Re: Szybkość otwierania się zdjęć w galerii.

Wiadomo nie od dzisiaj ze zdjęcie na stronie internetowej powinny być jak najlepszej jakości i ważyć jak najmniej wiec moim zdaniem ładowanie obiektów graficznych na stronę zależy od ich wagi ,  serwerowni i szykowności łącza internetowego . Dlatego tez webmasterzy tworzą strony jak najlżejsze aby mogły one ładować się jak najszybciej na komputerach z wolnym łączem internetowym .


pozdrawiam

Offline

 

#3 2012-01-04 17:51:03

 adalbert

Często na forum

Zarejestrowany: 2011-12-14
Posty: 58

Re: Szybkość otwierania się zdjęć w galerii.

To , to wiem. Website kompresuje pliki graficznie automatycznie i dodaje png. Ile powinien ważyć średnio taki plik w kb? Inaczej mówiąc jak mocno skompresować plik bo program zrobi to jeszcze bardziej po zapisie. Dla przykładu moje pliki jpg. w galerii ważą po auto kompresji 60-80 kb. + kopie png. oczywiście o mniejszym rozmiarze.

Offline

 

#4 2012-01-04 21:42:29

 maxbit

Często na forum

9259607
Call me!
Skąd: ireland
Zarejestrowany: 2011-04-20
Posty: 53
WWW

Re: Szybkość otwierania się zdjęć w galerii.

Myślę ze niema na to jakieś uniwersalnej recepty . Mogę napisać to jak ja to robię . Zaznaczam jednak ze każdy ma swój schemat wartości kb zdjęć i należało by przemyśleć dla jakich odbiorców ten materiał jest kierowany i jakie prędkości przesyłu będą brane pod uwagę. Z założenia najlżejsze
1. ikonki tworzone ze zdjęć pomiędzy 1.5kb-7kb
2. zdjęcia trudno powiedzieć bo zawsze na jakości się straci jakieś 15-25kb może troszeczkę więcej .
3. duże zdjęcia 50 możne troszkę więcej .
Ciężko tak odpowiedzieć wprost . Ja kieruje się zasadą czym lżej tym lepiej dla strony.
Kompresuje zdjęcia w programie IrfanView i nie wychodzi to najgorzej poza tym program ma funkcje ustwieni  jakości kompresji i tworzenia ikon ze zdjęć w bardzo dobrej jakości.
pozdro

Offline

 

#5 2012-01-05 08:31:02

 adalbert

Często na forum

Zarejestrowany: 2011-12-14
Posty: 58

Re: Szybkość otwierania się zdjęć w galerii.

Zauważyłem, że w moim przypadku nie ma zbytnio możliwości ingerencji w zmniejszenie wielkości obrazka! Oczywiście miniaturę można zmniejszyć jednak tworząc galerię o podglądzie w większym oknie, Website tworzy zarówno miniaturę w png. (tutaj plik jest rzeczywiście lekki) jak również drugi plik tego obrazka, który nie jest oryginałem ale skompresowanym automatycznie do wielkości okna wskazanego podczas ustawień czyli np. jeśli ustawimy okno na 640x480, plik wielkości przykładowo 3MB zmieni się na ok. 100kb. Zmniejszony w IrfanView do 1MB nadal ma wielkość 100kb.
Czy Ja coś robię nie tak? Nie znam jeszcze na wylot tego programu więc może coś mi umknęło?!

Offline

 
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Abant Villa Otel Blue Chili Apartments Prenzlauer Berg darmowyporadnikmfo hotel spa w Ciechocinku