#1 2011-12-14 21:14:32

 adalbert

Często na forum

Zarejestrowany: 2011-12-14
Posty: 58

Każda strona z innym tłem.

Witam serdecznie.
1.Może ktoś napisać jak stworzyć każdą stronę (podstronę) z innym kolorem tła? Czy jest to możliwe z poziomu WebsiteX5 czy trzeba grzebać w kodzie?
2.Czy można z poziomu softu stworzyć tło jako obraz z możliwością regulacji krycia?
3.Nie rozumiem w "Ustawieniach ogólnych" własnego wzorca opcji - Powtórzenie: Co to i do czego?
Pozdrawiam

Offline

 

#2 2011-12-18 16:32:23

 adalbert

Często na forum

Zarejestrowany: 2011-12-14
Posty: 58

Re: Każda strona z innym tłem.

Czy na tym forum ktoś w ogóle jest, a może działa 1 raz na miesiąc?

Offline

 

#3 2011-12-19 06:15:55

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Każda strona z innym tłem.

adalbert napisał:

Czy na tym forum ktoś w ogóle jest, a może działa 1 raz na miesiąc?

Jak ktoś nie zna odpowiedzi na Twoje pytanie lub nie zna rozwiązania to Ci nikt nic nie napiszę proste.

Jeśli chodzi Ci o żywotność forum to pełne statystyki masz tutaj: http://www.toplista.pun.pl/index.php?a=stats&u=maniacos

Może nie ma tutaj tłumów, ale powiedzenie że nie działa lub działa raz na miesiąc to lekka przesada.

Offline

 

#4 2011-12-19 10:53:10

 anex

Lunatyk

Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 270

Re: Każda strona z innym tłem.

O właśnie. Wiadomo, że mało Polaków używa tego oprogramowania i mało jest zainteresowania tym programem. Faktycznie forum wolno się rozwija i mało tutaj ludzi, ale przynajmniej cenię je za to że jest dużo informacji o programie websitex5, pomoc z problemami może i nie za wielka, ale jest no i to co najważniejsze z forum nie ma śmietnika ani gówniarzy co by tutaj się wymądrzali tak jak to ma się na innych forach.

Offline

 

#5 2011-12-19 19:16:23

 adalbert

Często na forum

Zarejestrowany: 2011-12-14
Posty: 58

Re: Każda strona z innym tłem.

...dlatego też tutaj się zalogowałem tylko liczyłem, że skoro nikt nie zna odpowiedzi na Moje pytania (chyba nie trudne) , to może admin coś napisze, no bo jako moderator forum to chyba powinien znać ten soft na wylot?! ...może się mylę..
Pozdrowienia dla Mariusza!

Offline

 

#6 2011-12-19 19:31:59

 maxbit

Często na forum

9259607
Call me!
Skąd: ireland
Zarejestrowany: 2011-04-20
Posty: 53
WWW

Re: Każda strona z innym tłem.

adalbert - 
/  1.Może ktoś napisać jak stworzyć każdą stronę (podstronę) z innym kolorem tła? Czy jest to możliwe z poziomu WebsiteX5 czy trzeba grzebać w kodzie? /
jest to możliwe z poziomu wx5 z zastosowaniem subodmen .
/ 2.Czy można z poziomu softu stworzyć tło jako obraz z możliwością regulacji krycia? /
jest możliwe z poziomu softu stworzenie takiego tła ale
- obraz raczej na pewno będzie bardzo ciężki
- regulacje krycia trzeba będzie ingerować w kod
pozdrawiam kolege

Offline

 

#7 2011-12-20 08:12:02

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Każda strona z innym tłem.

adalbert napisał:

to może admin coś napisze, no bo jako moderator forum to chyba powinien znać ten soft na wylot?! ...może się mylę..

To, że stworzyłem te forum nie znaczy, że znam program na wylot, jestem tak samo jak inni fanem tego programu i w nim pracuję. Jako zwykły człowiek oczywiście, że nie znam się na wszystkim. To o co pytałeś odpowiedzi znałem, ale chciałbym aby na forum udzielało się więcej osób, a nie wyglądało to tak iż na forum odpowiedzi na pytania są tylko moje. Dlatego też czekałem aż ktoś coś napisze tak jak to zrobił użytkownik maxbit. Za co jemu wielkie brawa !!!

Offline

 

#8 2011-12-20 08:57:36

 adalbert

Często na forum

Zarejestrowany: 2011-12-14
Posty: 58

Re: Każda strona z innym tłem.

maxbit napisał:

jest to możliwe z poziomu wx5 z zastosowaniem subodmen .

Bardzo proszę, możesz dokładniej, bo nie kojarzę (..subodmen?).
Przy okazji zapomniałem dodać, że chodzi zarówno o inne tło na każdej podstronie jak i inne tło zawartości strony lub wrzucenie jej w ramkę. I ta druga opcja (zawartość strony) bardziej by mi odpowiadała. Naprawdę byłbym szczęśliwy gdyby udało się to stworzyć!

maniks napisał:

To, że stworzyłem te forum nie znaczy, że znam program na wylot, jestem tak samo jak inni fanem tego programu i w nim pracuję. Jako zwykły człowiek oczywiście, że nie znam się na wszystkim. To o co pytałeś odpowiedzi znałem, ale chciałbym aby na forum udzielało się więcej osób, a nie wyglądało to tak iż na forum odpowiedzi na pytania są tylko moje. Dlatego też czekałem aż ktoś coś napisze tak jak to zrobił użytkownik maxbit

Ok, rozumiem. Dzięki za szczerą odpowiedź - to się chwali!

Offline

 

#9 2011-12-20 10:51:23

 anex

Lunatyk

Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 270

Re: Każda strona z innym tłem.

Z jakiej wersji programu korzystasz? Czy z wersji 9? Jeśli tak to po uruchomieniu programu i kliknięciu w "start" pojawi się w prawym górnym roku taki napis "pomoc" jak w niego klikniesz to otworzy Ci się okno z pomocą.  Tam poszukaj znajdziesz jak włożyć tło w ramkę. Jest tam zakładka "wyszukaj" wpisz w nią to pytanie: Jak wstawić w tle obraz wypełniający komórkę? I zobaczysz rozwiązanie dla Twojego problemu.

Offline

 

#10 2011-12-20 11:40:59

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Każda strona z innym tłem.

Czytam to wszystko i nie mogę się powstrzymać z odezwaniem się.

Wersja programu. Zakładamy ze "Nowy" więc v.9
Tło do każdej strony inne:
Tworzenie mapy witryny > Zaznaczasz stronę i Własciwosci strony >
Grafika > Obraz tła strony internetowej i Obrazu treści strony >
Wstawiasz obraz do wyświetlenia lub jednolite tło utworzone w Paint.

Wzorzec Własny: W odróżnieniu od dostarczonych szablonów program
dostarcza "szkielet strony" który konfigurujesz i ubarwiasz według
własnego upodobania.

Trzecie pytanie, które jest najbardziej zasadne, w sprawie obrazu tła
z możliwością krycia, jest programowo chyba niedostepne (nie próbowałen tego)

Wszystko to jest wyraźnie do każdego okna napisane u góry w Pomocy programu.

Coś mi się wydaje że kolega będzie miał problemy z utworzenien Własnej strony.
Ma żal do nas ze nie pomagamy. Ale jak tu pisać o sprawach które są czytelnie
opisane na każdym kroku w Pomocy Programu. Raczej starajmy się zadawać
pytania z którymi naprawdę nie możemy sobie poradzić.

Offline

 

#11 2011-12-20 14:20:01

 adalbert

Często na forum

Zarejestrowany: 2011-12-14
Posty: 58

Re: Każda strona z innym tłem.

Zaraz zaraz kolego Rysiu. Złe wyciągasz od razu wnioski. Nie mam problemu z utworzeniem własnej strony, bo już ją mam. Chcę tylko wyciągnąć z softu wszystko co się da ... a nawet więcej
To co mi podałeś czyli Planowanie strony>Właściwości strony>Grafika>Tło treści strony byłoby chyba najlepszym rozwiązaniem, gdyby było więcej opcji (a może jest?) czyli margines, krawędzie itp. dla każdej oczywiście strony z osobna czyli właśnie w tym oknie Właściwości strony.
Próbowałem z innej strony, jak zaproponował poprzez Pomoc koleżanka anex, czyli Format komórki w Obiekcie Tekst na danej stronie. Tylko, że do pola tekstowego nie mogę wrzucić filmu czy flash'a?!
I z tym właśnie nie mogę sobie poradzić

Ostatnio edytowany przez adalbert (2011-12-20 16:51:35)

Offline

 

#12 2011-12-21 06:25:47

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Każda strona z innym tłem.

adalbert napisał:

gdyby było więcej opcji (a może jest?) czyli margines, krawędzie itp. dla każdej oczywiście strony z osobna

O ile się nie mylę taką opcje ustawiania i konfiguracji posiada wersja 9 programu w pozycji "ustaw wewnętrzny i zewnętrzny margines komórki".

Offline

 

#13 2011-12-22 15:13:18

 adalbert

Często na forum

Zarejestrowany: 2011-12-14
Posty: 58

Re: Każda strona z innym tłem.

maniks napisał:

adalbert napisał:

gdyby było więcej opcji (a może jest?) czyli margines, krawędzie itp. dla każdej oczywiście strony z osobna

O ile się nie mylę taką opcje ustawiania i konfiguracji posiada wersja 9 programu w pozycji "ustaw wewnętrzny i zewnętrzny margines komórki".

Tak, ale to dotyczy konkretnego obiektu wrzuconego do komórki a mi nie  o to chodzi jak pisałem.

Offline

 
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://http://aeroklubkolobrzeg.pl adwokat rozwód wrocław lesnica weekend w ciechocinku z zabiegami wodomierze wrocław