• Index
  •  » Eksport
  •  » Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

#16 2011-08-30 14:45:07

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

wysyłać za pomocą TC tylko gorzej z aktualizacją szkoda gadać

Dlaczego tak twierdzisz??
Ja od początku używam do tworzenia i aktualizacji TC i na inny sposób bym się nie zamienił.
Zapisujesz Projekt na dysk i przed wysłaniem robisz kopie pliku .iwp i edytujesz za kazdym razem ile chcesz.
Zaletą jest że podglądasz projekt plikiem index.html przed wysłaniem i jak jest dobrze to dopiero wysyłasz
TC na serwer. Przy kazdej większej edycji dobrze jest robić nowe kopie pliku .iwp tak na wszelki wypadek
bo jak się coś "zwali" to wybierasz sobie poprzedni plik .iwp i działasz od nowa. Sposób dobry szczególnie w
Twoim wypadku - chodzi o częste edycje i dosyć rozbudowaną stronę o tej hodowli piesków.

Offline

 

#17 2011-08-30 15:18:23

lighia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 22

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

vtu napisał:

wysyłać za pomocą TC tylko gorzej z aktualizacją szkoda gadać

Dlaczego tak twierdzisz??
Ja od początku używam do tworzenia i aktualizacji TC i na inny sposób bym się nie zamienił.
Zapisujesz Projekt na dysk i przed wysłaniem robisz kopie pliku .iwp i edytujesz za kazdym razem ile chcesz.
Zaletą jest że podglądasz projekt plikiem index.html przed wysłaniem i jak jest dobrze to dopiero wysyłasz
TC na serwer. Przy kazdej większej edycji dobrze jest robić nowe kopie pliku .iwp tak na wszelki wypadek
bo jak się coś "zwali" to wybierasz sobie poprzedni plik .iwp i działasz od nowa. Sposób dobry szczególnie w
Twoim wypadku - chodzi o częste edycje i dosyć rozbudowaną stronę o tej hodowli piesków.

to znaczy że na serwer wysłyłam tylko plik iwp?

Offline

 

#18 2011-08-30 16:42:32

 anex

Lunatyk

Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 270

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

Moim zdaniem vtu mówi bardzo dobrze i świetnie radzi. Co do wrzucania po przez TotalComander to nie możesz wrzucić tylko pliku .iwp bo nic nie będzie działać. Musisz wrzucić wszystkie pliki, które zapisałaś na dysku jako kopia serwerowa lub zapisanie projektu na dysk w postaci strony do odpalenia na serwerze inaczej strona nie będzie się wyświetlała. Finalnie jeśli bym nie chciała wrzucać strony po przez program wx5 to wybrałabym radę i porady użytkownika vtu.

Offline

 

#19 2011-08-30 18:01:27

lighia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 22

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

No dobrze zapisuje stronę mam pliki html i inne wszystko wrzucam na serwer stronka działa wszystko fajnie ale kiedy zaktualizuję stronę o jakąś np powiedzmy galerię to rozumiem że muszę całą stronę od nowa przesłać na serwer bo skąd mam wiedzieć które pliki są nowe?

Offline

 

#20 2011-08-30 20:28:22

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

Zgadza się. Ale czy to taki kłopot? Ciekawi mnie (bo jeszcze tego nie robiłem) jak Twoim sposobem wiesz
które pliki możesz wysyłać z edytowanego projektu na serwer. Przecież jezeli edytowałaś np grafiki i tekst,
to wystąpiły także zmiany w folderze res i w plikach html, a to jest prawie cały projekt. Ja po kazdej edycji
wysyłam na serwer cały projekt. A pliki. iwp nie wysyłasz na serwer tylko trzymasz na dysku dla dalszej
edycji po jakimś czasie. Plik .iwp jest to umownie klucz który służy do otwarcia projektu posługując się zgromadzonymi
przez Ciebie danymi. Jak zgubisz (uszkodzisz) plik .iwp to będziesz musiała odtwarzać projekt od nowa.
Pliku .iwp się strzeże jak "oka w głowie" Plik ten często potrafi się uszkodzić, a wtedy wykorzystujesz wcześniej
utworzoną jego dobrą kopię (ostatnią, lub wczesniejsze)

Jeszcze co do pliku .iwp, to jak będziesz co jakiś czas dodawała do zbiorów plik .iwp to pamiętaj o zmianie nazwy
tego pliku zeby się nie nadpisał bo stracisz wczesniejszy plik. Na przykład pliki .iwp po kolei mojego projektu w
osobnym folderze się nazywają: vtu 22.05.iwp, vtu 12.06.iwp, vtu 25.07.iwp i ostatni: vtu 30.08.iwp. Zawsze możesz
wrócić do którego chcesz stopnia projektu.

A jeżeli wysyłasz projekt na serwer, to tam pliki o tych samych nazwach są nadpisywane, a nowe dodawane.

Ostatnio edytowany przez vtu (2011-08-30 21:10:09)

Offline

 

#21 2011-08-31 06:48:09

lighia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 22

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

vtu napisał:

Zgadza się. Ale czy to taki kłopot? Ciekawi mnie (bo jeszcze tego nie robiłem) jak Twoim sposobem wiesz
które pliki możesz wysyłać z edytowanego projektu na serwer. Przecież jezeli edytowałaś np grafiki i tekst,
to wystąpiły także zmiany w folderze res i w plikach html, a to jest prawie cały projekt. Ja po kazdej edycji
wysyłam na serwer cały projekt. A pliki. iwp nie wysyłasz na serwer tylko trzymasz na dysku dla dalszej
edycji po jakimś czasie. Plik .iwp jest to umownie klucz który służy do otwarcia projektu posługując się zgromadzonymi
przez Ciebie danymi. Jak zgubisz (uszkodzisz) plik .iwp to będziesz musiała odtwarzać projekt od nowa.
Pliku .iwp się strzeże jak "oka w głowie" Plik ten często potrafi się uszkodzić, a wtedy wykorzystujesz wcześniej
utworzoną jego dobrą kopię (ostatnią, lub wczesniejsze)

Jeszcze co do pliku .iwp, to jak będziesz co jakiś czas dodawała do zbiorów plik .iwp to pamiętaj o zmianie nazwy
tego pliku zeby się nie nadpisał bo stracisz wczesniejszy plik. Na przykład pliki .iwp po kolei mojego projektu w
osobnym folderze się nazywają: vtu 22.05.iwp, vtu 12.06.iwp, vtu 25.07.iwp i ostatni: vtu 30.08.iwp. Zawsze możesz
wrócić do którego chcesz stopnia projektu.

A jeżeli wysyłasz projekt na serwer, to tam pliki o tych samych nazwach są nadpisywane, a nowe dodawane.

Powiem tak przy małych stronach to nie problem natomiast przy dużych już jest, czas wgrywania takiej strony jest naprawdę długi i kłopotliwy, ja do tej proy robiłam stronki w sharepoincie i aktualizacja wymagała odemnie duzego skupienia musiałam zawsze pamietac który folder dodałam i gdzie i który plik html został zaktualizowany i tylko te pliki wysyłałam badz nadpisywałam na serwer a wysyłanie całej strony nie miałoby najmniejszego sensu. W WX5 bardzo mi pasuje własnie aktualizacja nie musze pamietać co i gdzie i kiedy bo robi to za mnie program.

Offline

 

#22 2011-08-31 13:30:43

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

Twój sposób exportu przez Website jest dobry, szczególnie opcja doeksportowania na serwer tylko danych po edycji,
ale, nie ma opcji dostępu do danych przed samym wyeksportowaniem na serwer. Taki dostęp do danych jest mi często
potrzebny gdy zachodzi potrzeba edycji ręcznej w folderze res lub w plikach html. Tak ze ja pozostanę przy swoim
sposobie.

Offline

 

#23 2011-09-03 06:47:43

lighia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 22

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

Problem został rozwiązany!!!
Jeden ze znaków w haśle był podejrzany -  "podejrzewamy, że nie zgadza się kodowanie znaków wykorzystane w WebsiteX5" zmieniłam hasło dostępowe do serwera ftp po czym dostałam emaila:

"Udało się rozwiązać Pani problem.

Proszę usunąć w programie hasło i wpisać je ręcznie. Prawdopodobnie kopiowała je Pani do tej pory, przez co do hasła dodawane były puste (tzw. białe) znaki, których normalnie nie widać - Pani hasło ma 10 znaków, natomiast proszę zwrócić uwagę na liczbę gwiazdek w polu hasła przesłanego projektu - jest ich 12. Wystarczy, że usunie Pani z hasła dwa ostatnie znaki i wszystko będzie działać.

Prawdopodobnie w kolejnej aktualizacji zostanie dodane zabezpieczenie przed tego typu problemami.

Na dowód załączam plik projektu, który łączy się bez problemu z Pani serwerem"
Każdemu polecam pomoc techniczną  Incomedia Support Team
jeżeli macie jakiś problem śmiało piszcie do nich nie pozostawią Was samych sobie!!!

Offline

 
  • Index
  •  » Eksport
  •  » Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs. elderscrolls pakiet wellness Ciechocinek grzejniki wrocław