#1 2011-06-25 17:45:09

randal

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-03
Posty: 3

Przezroczysty baner i stopka

Witam
Ustawiam kolor banera i stopi na przezroczysty a i tak mam białe tło. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc.

Offline

 

#2 2011-06-25 19:25:56

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Przezroczysty baner i stopka

Z Pomocy Programu:

Paleta kolorów
Przezroczysty: Ta opcja jest widoczna tylko wtedy, gdy jest dostępna. Powoduje, że wybrany element staje się niewidoczny.

Czyli inaczej: jak kolor tła strony ustawisz np. żółty i zaznaczysz baner jako przezroczysty, to będziesz widział żółte tło pod banerem.
Można też jako przezroczyste ustawić także niektóre elementy banera, jak tło animacji flash, (bardzo przydatne).

Ostatnio edytowany przez vtu (2011-06-25 20:03:33)

Offline

 

#3 2011-06-26 17:28:04

randal

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-03
Posty: 3

Re: Przezroczysty baner i stopka

Ustawiłem kolor tła "jako żółty" (żeby nie  było) - kolor banera przeźroczysty - i dalej tło banera jest białe. Próbowałem na różne sposoby i z kolorami i tapetami tła - banner zawsze jest biały.
Czy ktoś może ma jakieś inne pomysły.
Jeszcze raz dodam że dotyczy to i bannera i stopki. Może to jakiś błąd.

Offline

 

#4 2011-06-27 09:48:24

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Przezroczysty baner i stopka

Pierwszy raz słyszę o takim problemie. Z mojego doświadczenia uważam, że jeśli mi szwankują jakieś rzeczy zawarte w programie i nie działają lub się krzaczką czy też robią takie psikusy jak napisał użytkownik wyżej najlepiej przeinstalować program, a nawet czasem od razu cały system operacyjny i na "świeżym" systemie wgrać program od nowa. Wiele razy tak robiłem zwłaszcza jak jeszcze miałem Windows XP i pomagało

Offline

 

#5 2011-08-19 18:49:59

 maxbit

Często na forum

9259607
Call me!
Skąd: ireland
Zarejestrowany: 2011-04-20
Posty: 53
WWW

Re: Przezroczysty baner i stopka

Miałem ten sam problem niedawno i nie jest to wina  wadliwie działającego programu tylko trzeba wiedzieć jak ustawić pole baner . Niestety nie wystarczy  ustawić kolor na przezroczysty ponieważ po wklejeniu Textu lub jakiego kolwiek obiektu pojawi się  biały kolor w polu baneru .
Rozwiązanie jest dosyć proste .

Po wgraniu tła i ustawieniu pola baner na przezroczysty trzeba wgrać tło baneru z pliku ( to samo co tło strony ) i ustawić parametry powtarzania do tak aby grafika zgrała się z tłem strony .

Offline

 
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz walentynki Ciechocinek Boite de vitesses voiture