#1 2010-03-23 20:08:32

 mws77

Użytkownik

Skąd: śląskie
Zarejestrowany: 2010-03-23
Posty: 10
WWW

Formularz wysyłkowy

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum jak również szczęśliwym i załamanym użytkownikiem zakupionego Website x5 Evolution 8 (PL)
Mój problem polega iż na stronie jaką stworzyłem nie potrafię przesłać na swojego maila  poprawnych danych tzn. odbierając mail  czy na o2.pl czy na friko.pl gdzie mam założony hosting strony,
przesłane dane z formularza wygladają tak:
--334c6a295279e8eb7a80152cecde88e2_alt Content-Type: text/plain; charset=windows-1250 Content-Transfer-Encoding: 7bit Zlecaj�cy: Miros³aw Wich³acz - Sienkiewicz e-mail: mws77@o2.pl Wklej treœæ og³oszenia i dane kontaktowe: œæierniwo grzegrzó³ka p³óca w¹troba ñiañka, ¿ebrak Ÿd¿³o kl¹twa Informujê, ¿e podane informacje zgodne s¹ ze stanem faktycznym i prawnym. Akceptujê regulamin trasainfo.pl : Tak --334c6a295279e8eb7a80152cecde88e2_alt Content-Type: text/html; charset=windows-1250 Content-Transfer-Encoding: 7bit

czyli jak widać są krzaczki z polskich liter typu ąęśćżźłń ŚĆĄĘŻŹŃÓ itd.. czy ktoś wie z was jak ten problem naprawić ,ja walczę z tym od m-ca, zauważyłem że większość websajdowiczów ma zamiast formularza e-mail a ja chciałem aby był formularz bo jest on mi niezbędny dlaczego? jeżeli ktoś z was prowadzi np.sklep to formularz prócz maila wyświetli numer ip a po 2-gie od wypełniającego uzyskam szczegółowe dane  jakie sobie w nim określę i to w kolejności jaką sobie ustalę.W mailu doszukiwać będę musiał się danych a tak,jak w pudełku nieprawdaż

Website standardowo tworzy strony w kodowaniu windows 1250nie zas iso...-2 czy Unicode,formularz wysyłany jest za pomocą php. Próbowałem stworzyć własne formularze a nawet wyczaiłem w sieci naprawdę śliczny formularz w html+css który łatwo rozbudować . Próbowałem już otwierać maile z danymi z formularza na różnych przeglądarkach,na różnych serwerach problem ten sam krzaczki, ozywiście serwer gdzie jest strona czyli Friko.pl obsługuje php i wiadomości e-mail. Próbowałem przy pomocy edytora stron pajączek otworzyć i zmienic kodowanie,sękw tym że nie mam pewności czy dobrze to robię, istnieje też skrypt który przy pomocy którego polskie znaki zamienione są  w locie ( przed  samą wysyłką ) na ą-a ć-c ę-e ń-n ł-l więc pocztę odczytamy bez problemu ale bez polskich znaków problem polega na tym że mogę to źle wprowadzać w html-u i nie zadziała zobaczcie: http://www.kurshtml.boo.pl/html/formularze.html zobaczcie też mój post na tym forumhttp://forum.php.pl/index.php?showtopic=145802&hl=               bo adres tego forum dostałem dzięki przeglądaniu galerii website'a i uzytkownika   fagremi ( strona z pieskami ) A więc czy ktoś z was potrafi zrobić turtorial co zrobić aby się nie narobić a to zrobic aby w mailu czytać polskie znaki.Pozdrawiam

Offline

 

#2 2010-03-24 07:22:28

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Formularz wysyłkowy

Witam,
przeczytalem Twój post powyżej i powiem Ci szczerze, że jeszcze nie spotkałem się z takim problemem. Nigdy nikt nie miał problemu z formularzem e-mail w programie WebsiteX5 bo chyba o ten element programu Ci chodzi ?
Z mojego małego doświadczenia i wiedzy na temat komputerów i programów (oczywiście i WebsiteX5) to zastanowił bym się nad tymi pytaniami :

1. Czy napewno darmowy hosting friko.pl i ich serwer nie jest przyczyną tych krzaków ? Mogę Ci zaproponować pomoc dam Ci konto hostingowe www na moim serwerze na parę dni wrzucisz tam stronę i sobie porównasz czy z mojego serwera jak wysyłasz jest lub  są krzaki czy nie. Moim zdaniem nie będzie. Jeśli jesteś zainteresowany daj znać na [html]<a href="http://www.forum-websitex5.pun.pl/message_send.php?id=2">PW</a>[/html], GG lub [html]<a href="mailto:mail@mczajkowski.pl">E-MAIL</a>[/html].
2. Czy formularz e-mail jest prawidłowo wypełniony ? Daj jakiegoś screena Twoich ustawień z programu może ktoś wyłapie jakiś błąd w ustawieniach.
3. Może system operacyjny w Twoim komputerze nadaje się do reinstalacji i on jest przyczyną krzaków ? Jak chcesz to podeślij projekt Twojej strony odpalę go na swoim komputerze na Windows7, wrzucę do internetu i od siebie spróbuję wysłać wiadomośc z formularza e-mail, dzięki temu będziesz mógł wyeliminować mam nadzieję swój błąd.

odpowiedział bym sobie na te pytania i zastanowił się gdzie tkwi Twój błąd w programie z formularzem wysyłkowym i rozwiązanie jego, bo nie jestem pewien czy to jest problem programu WebsiteX5, ponieważ jak kolwiek bym nie modyfikowal w 3 letniej współpracy z tym programem, wrzucał go na różne serwery (nigdy na damrowy hosting zawsze na swój serwer lub hosting płatny) to nigdy nie miałem problemu z krzakami od strony formularza e-mail

Offline

 

#3 2010-03-24 09:29:24

 mws77

Użytkownik

Skąd: śląskie
Zarejestrowany: 2010-03-23
Posty: 10
WWW

Re: Formularz wysyłkowy

Cześć.
Mam pomysł na razie na mniej inwazyjny sposób  ustawię wysyłkę formularza na twój E-mail i zobaczymy co odbierzesz, formularz jest standardowo zrobiony w WebSite X5 Evolution.PL
nie zaś w zakładce gdzie można wkleić kod Html.  Tylko na jaki miałbym go przesłać mail czy ten z twojej strony http://www.mariuszczajkowski.pl.
Pozdrawiam.

Offline

 

#4 2010-03-24 10:32:17

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Formularz wysyłkowy

Tak ten z mojej strony, ustaw a ja Ci podeśle wyniki i rezultat tego co się działo z formularzem wysyłkowym

Offline

 

#5 2010-03-26 16:44:43

 mws77

Użytkownik

Skąd: śląskie
Zarejestrowany: 2010-03-23
Posty: 10
WWW

Re: Formularz wysyłkowy

Witam po poszukiwaniach i współpracy z maniksem a raczej zanim ona nastąpiła, znalazłem  częściowe aczkolwiek wystarczające rozwiązanie powyższego problemu i jestem  je winien wszystkim czytającym ten post i tym którzy być może mają ten sam problem:
Zawsze odczytuję pocztę wchodząc w dany portal i tam odbieram pocztę,( jak niektórzy twierdzą zapobiega to otwieraniu wirusów na swoim "komputerze" ) czyli otwierania  go w Outlooku.
Czytając pocztę poprzez ustawienie odbierania i wysyłania Outlooka problem rozwiązał się sam, treść formularza która zostaje przesłana na mail, w moim przypadku na o2.pl lub pocztę na serwerze friko.pl jest odbierania niestety błędnie nawet gdy po poradzie pomocy technicznej  ,iż należy wymusić kodowanie strony tz. w przeglądarce w  zakładce WIDOK-ZESTAW ZNAKÓW(Mozilla Firefox) można ustawić kodowanie Unicode - 8,ISO,Windows-1250 do wyboru do koloru.., w moim przypadku to nie pomogło,nie próbowałem tego na innych przeglądarkach ale to sprawdzę,w moim przypadku zbawienny stał się Outlook,nie wiem czy inny klient pocztowy jak Bat,Thunderbird odbierają tak samo i to też należało by sprawdzić.
Pozdrawiam.
Mam nowy problem i zakładam nowy Post.

Ostatnio edytowany przez mws77 (2013-11-25 21:41:56)

Offline

 
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hotelstayfinder.com UbytovĂĄnĂ­ Hendersonville Ciechocinek hotele spa