• Index
  •  » Obiekty
  •  » Plik audio odtwarzany jest w pętli. Jak to zmienić ?

#1 2013-07-16 23:01:23

 kuszelas

Nowy użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-07-16
Posty: 4
WWW

Plik audio odtwarzany jest w pętli. Jak to zmienić ?

Witam,
Wstawiłem na stronę plik audio.mp3.
Sterowanie tym plikiem i widokiem panelu kontrolnego program zapisał takimi atrybutami:
'width': 320,'height': 35,'controlsHeight': 35,'bgColor': 'transparent','guiColor': '#0030BF','controlBar': true,'autoHideControls': false,'autoplay': false
Panel kontrolny wyświetla się prawidłowo. Plik daje się uruchomić i również odtwarza się prawidłowo.
Ale....
Plik ten odtwarza się w nieskończonej pętli, a ja chciałbym aby  odtworzył się tylko raz.
Próbowałem do tych wartości dodać atrybut: 'loop': false.
Niestety, w dalszym ciągu muzyczka "tnie na okrągło".
Jakich zmian dokonać w kodzie (bo w programie nie ma takiej opcji; jest tylko sterowanie autostartem), aby plik ten odtwarzał się tylko raz ?
(Uczę się budować stronę w programie WebSite X5 Home 10).
Pozdrawiam
mk

Offline

 

#2 2013-07-17 11:17:57

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Plik audio odtwarzany jest w pętli. Jak to zmienić ?

Być może w wersji HOME nie ma możliwości wyłączenia zapętlenia z poziomu programu. Może jak podasz adres strony gdzie jest ten plik to zobaczymy jak to się wyświetla u innych i lepiej pomożemy.

Offline

 

#3 2013-07-17 13:27:32

 kuszelas

Nowy użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-07-16
Posty: 4
WWW

Re: Plik audio odtwarzany jest w pętli. Jak to zmienić ?

maniks napisał:

Być może w wersji HOME nie ma możliwości wyłączenia zapętlenia z poziomu programu. Może jak podasz adres strony gdzie jest ten plik to zobaczymy jak to się wyświetla u innych i lepiej pomożemy.

Tak to wygląda:

http://www.garderobiana.cba.pl/

Ostatnio edytowany przez kuszelas (2013-07-17 23:27:01)

Offline

 

#4 2013-07-18 12:26:10

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Plik audio odtwarzany jest w pętli. Jak to zmienić ?

Jak wchodzę na tą stronę, którą podałeś i odsłuchuję utwór nie zapętla się, leci tylko raz.

Offline

 

#5 2013-07-18 13:44:11

 kuszelas

Nowy użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-07-16
Posty: 4
WWW

Re: Plik audio odtwarzany jest w pętli. Jak to zmienić ?

maniks napisał:

Jak wchodzę na tą stronę, którą podałeś i odsłuchuję utwór nie zapętla się, leci tylko raz.

U mnie jest tak w przypadku, kiedy w trakcie odtwarzania przesunę myszą wskaźnik paska postępu dalej.
Natomiast w przypadku, kiedy w trakcie odtwarzania zatrzymam odtwarzanie, to po zakończeniu plik odtwarza się od tego momentu, w którym nastąpiło zatrzymanie.
Natomiast w przypadku, kiedy włączę odtwarzanie i przebiega ono bez żadnych interwencji, plik odtwarza się na okrągło.
Proszę, sprawdź jeszcze raz, włączając odtwarzanie i cierpliwie poczekaj do końca.
Wyłącz głośnik, aby nie słuchać tych durnot. Ten plik wstawiłem przykładowo tylko dlatego, że czas odtwarzania go jest w miarę krótki. Przy "dłuższym" pliku, zawsze wystąpiłaby pokusa, aby go "przyśpieszyć", a wtedy usterka jest niezauważalna.

Offline

 

#6 2013-07-18 19:50:20

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Plik audio odtwarzany jest w pętli. Jak to zmienić ?

Faktycznie jest zapętlenie. Może uszkodził się plik główny projektu i dlatego nie możesz tego wyłączyć w takim przypadku zrób nowy projekt ustaw audio bez zapętlenia i powinno pomóc.

Offline

 

#7 2013-07-18 23:54:01

 kuszelas

Nowy użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-07-16
Posty: 4
WWW

Re: Plik audio odtwarzany jest w pętli. Jak to zmienić ?

maniks napisał:

......w takim przypadku zrób nowy projekt ustaw audio bez zapętlenia ....

W moim programie nie mam opcji ustawienia parametru zapętlania. Mam tylko opcję autostartu:
http://przeklej.net/image_details/115293.html
Przeinstalowałem program, pobrałem jego najnowszą aktualizację. Do eksperymentów użyłem innego pliku audio, który przekonwertowałem na inne formaty.
Te pliki umieściłem na stronie w kolejności: mp3, ogg, wav, wma. A po nimi poprzedni plik wav.
Okazało się, że w Firefox nie mogę odtworzyć żadnego z tych plików, natomiast w IE odtworzyłem cztery pierwsze, natomiast ten wczorajszy niestety nie dał się odtworzyć.
Ale to już nie jest problem tematu zapętlania. Jutro przystąpię do reanimacji FF, bo takie figle od niedawna zaczyna wyprawiać na mojej już dawno utworzonej stronie.
Właśnie dlatego zainteresowałem się programem Website, bo strona moja była utworzona kilka lat temu i była pisana w HTMLu, kiedy uczyłem się tego języka z podręcznika "HTML-kurs podstawowy". Obecnie ten język, to już prehistoria, dlatego pomyślałem, że uda mi się stworzyć wierną kopię swojej strony w programie Website i w ten sposób uniknąć nauki języka HTML5. Niestety, nauka raczej będzie nieunikniona, ponieważ już widzę, że w tym programie nie będę mógł wiernie skopiować układów z mojej strony. Na razie swoją stronę doprowadziłem do jakotakiego ładu, więc może niedługo będę się bawił w modernizację jej kodu do obecnych standardów.
(Adres strony , na której przeprowadzałem  eksperymenty z plikami audio, jest adresem osoby zaprzyjaźnionej, która mi go czasowo użyczyła. Na razie ona uczy się obsługi Website więc była taka grzeczna, że mi ten adres wypożyczyła do czasu, jak sama coś skleci.)
Dzięki za zainteresowanie tematem  i skuteczną pomoc.
Pozdrawiam
marek

Ostatnio edytowany przez kuszelas (2013-07-19 00:00:57)

Offline

 
  • Index
  •  » Obiekty
  •  » Plik audio odtwarzany jest w pętli. Jak to zmienić ?
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Betonowe szamba m budujemy wyłącznie z Проживание Берлин darmowyporadnikmfo hotel spa w Ciechocinku