#1 2011-11-30 17:06:09

 mdstudiodesign

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 32
WWW

Coś nowego...

Witam wszystkich!
Dorzucam linka do mojej najnowszej roboty. Stronka nie jest jeszcze kompletna pod względem informacji ale niebawem wszystko będzie uzupełnione.
Czekam na sugestie jak zawsze.
pozdrawiam

a to link: http://www.vivaceramica.com.pl


Robię to co lubię bo lubię to co robię!

Offline

 

#2 2011-12-01 01:03:24

 dobremiejsce

Często na forum

Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 61

Re: Coś nowego...

Na początku gratulacje za Waszą stronę firmową (www.mdstudiodesign.pl).
Moim zdaniem bardzo dobrze, że nie poszliście w typowo Websitowe szablony i elementy graficzne (bo Website X5 - z całym szacunkiem dla tego programu - nie oferuje tego na wysokim poziomie). Stronka wygląda nowocześnie i zupełnie nie przypomina tych szablonowych z WX5.

W kolejnym projekcie jak dla mnie jest mniej nowocześnie. Górna grafika wgrywała mi się długo (ale może to na moich łączach się zator zrobił.

Stopka - fajna - ale jak ktoś będzie miał monitor o wyższej rozdzielczości, to może mu zamiast na dole strony pojawić się wyżej (zresztą sprawdźcie - naciskając lewy alt i skrolujac myszką pomniejszacie stronę. I zobaczcie co się dzieje ze stopką. Zamiast przykleić się do dołu strony stopka idzie do góry i nie wygląda to najlepiej.
Przy standardowych rozdzielczościcach jest OK, ale jak ktoś ma duży monitor to stopka może uciec do góry.

Rozwiązaniem może być np. wklejenie w stopkę (w opcjach WX5) kodu HTML:

<div style="position: fixed; left: 0; right: auto; bottom: 0; height: 50px; width: 100%; margin-left: 0px; float: left; background: red;"> a</div>

- z tym, że wtedy stopka zasłoni część strony (a to też nie jest dobre).

Lepszym rozwiązaniem może być to, co opisują na stronie www.cssstickyfooter.com - to jest super, z tym, że nie zastanawiałem się jak to zaadaptować do site'u stworzonego w Website X5. W HTML-u lub stronach tworzonych przy pomocy innych edytorów (np. Dreamweaver, Serif X5 - działa)

W dolnym menu jest link do strony "Projektowanie", a w górnym go nie widzę (a szkoda, bo to moim zdaniem ważna strona - i dobrze, żeby użytkownik widział ją w górnym menu.

To tak na gorąco
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dobremiejsce (2011-12-01 01:03:59)

Offline

 

#3 2011-12-01 14:38:02

 mdstudiodesign

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 32
WWW

Re: Coś nowego...

dobremiejsce napisał:

Na początku gratulacje za Waszą stronę firmową (www.mdstudiodesign.pl).
Moim zdaniem bardzo dobrze, że nie poszliście w typowo Websitowe szablony i elementy graficzne (bo Website X5 - z całym szacunkiem dla tego programu - nie oferuje tego na wysokim poziomie). Stronka wygląda nowocześnie i zupełnie nie przypomina tych szablonowych z WX5.

W kolejnym projekcie jak dla mnie jest mniej nowocześnie. Górna grafika wgrywała mi się długo (ale może to na moich łączach się zator zrobił.

Stopka - fajna - ale jak ktoś będzie miał monitor o wyższej rozdzielczości, to może mu zamiast na dole strony pojawić się wyżej (zresztą sprawdźcie - naciskając lewy alt i skrolujac myszką pomniejszacie stronę. I zobaczcie co się dzieje ze stopką. Zamiast przykleić się do dołu strony stopka idzie do góry i nie wygląda to najlepiej.
Przy standardowych rozdzielczościcach jest OK, ale jak ktoś ma duży monitor to stopka może uciec do góry.

Rozwiązaniem może być np. wklejenie w stopkę (w opcjach WX5) kodu HTML:

<div style="position: fixed; left: 0; right: auto; bottom: 0; height: 50px; width: 100%; margin-left: 0px; float: left; background: red;"> a</div>

- z tym, że wtedy stopka zasłoni część strony (a to też nie jest dobre).

Lepszym rozwiązaniem może być to, co opisują na stronie www.cssstickyfooter.com - to jest super, z tym, że nie zastanawiałem się jak to zaadaptować do site'u stworzonego w Website X5. W HTML-u lub stronach tworzonych przy pomocy innych edytorów (np. Dreamweaver, Serif X5 - działa)

W dolnym menu jest link do strony "Projektowanie", a w górnym go nie widzę (a szkoda, bo to moim zdaniem ważna strona - i dobrze, żeby użytkownik widział ją w górnym menu.

To tak na gorąco
Pozdrawiam

Dzięki za sugestie, muszę sprawdzić co tam nie gra.
Pozdrawiam


Robię to co lubię bo lubię to co robię!

Offline

 

#4 2012-04-05 09:00:51

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Coś nowego...

ciekawe zastosowanie co do menu strony (strona główna, kontakt, itp.). Czy można wiedzieć jak się robi takie menu z pomarańczową kropką gdy się kliknie na konkretną stronę w projekcie. Próbuję to wykonać w programie websitex5 nakładając na menu obraz ale niestety powiela mi kwadracik jaki chciałbym zastosować u siebie.

Offline

 

#5 2012-04-05 10:28:41

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Coś nowego...

manix
Element pod wskaźnikiem myszy lub bieżacej strony > Obraz tła jest pomarańczowy z kropką.

dobremiejsce
U mnie stopka Kolegi działa prawidłowo nawet przy różnych stopniach powiększenia. IE8.

PIĘKNO UJĘTE W ŁAZIENCE - trochę mi to sexem pachnie

Offline

 

#6 2012-04-05 11:34:06

 mdstudiodesign

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 32
WWW

Re: Coś nowego...

vtu napisał:

manix
Element pod wskaźnikiem myszy lub bieżacej strony > Obraz tła jest pomarańczowy z kropką.

dobremiejsce
U mnie stopka Kolegi działa prawidłowo nawet przy różnych stopniach powiększenia. IE8.

PIĘKNO UJĘTE W ŁAZIENCE - trochę mi to sexem pachnie

Kiedyś Cersanit miał hasło reklamowe: Łazienki do kochania   to dopiero się kojarzyło.... poza tym w hasło: piękno ujęte w łazience odnosi się głównie do płci kobiecej, która jak sami z życia wiemy potrafi przesiedzieć w tym pomieszczeniu nawet pół dnia, ha..ha..

a co do menu, bo o to głównie w tym zapytaniu maniksa chodziło, to rozrzeszę Twoją odpowiedź o kilka słów. Podstawa to ustalić parametry menu, szerokość i wysokość. Tło najlepiej w takim wypadku pozostawić na początek transparentne. Następny krok to wykonanie grafiki odpowiedniej wielkościowo do pojedyńczego przycisku. W zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć, przycisk powinien być dopasowany kolorystycznie i odcieniem do całości strony. Ja chciałem uzyskać kółko, więc wykonałem grafikę w przezroczystym tłem i jedynie pomarańczowym kółkiem u góry. Po wstawieniu jako tło przycisków po najechaniu, w programie uzyskałem taki efekt. Gorzej jeśli zechcesz aby każdy button miał po najechaniu inny kolor....hm...póki co jak dla mnie to jest nie do zrobienia ponieważ dorzucone przez nas tło generuje kod dla całości menu. ( trzeba by wtedy pogrzebac w htmlu). Jako tło podstawowe nie ma z tym problemu.
W razie pytań pisz.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez mdstudiodesign (2012-04-05 11:36:39)


Robię to co lubię bo lubię to co robię!

Offline

 

#7 2012-04-06 06:20:04

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Coś nowego...

Dzięki dzięki i za przesłanie instalki jak to się robi też dziękuje.

Offline

 

#8 2012-05-04 17:43:26

 mdstudiodesign

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 32
WWW

Re: Coś nowego...

Hello! Dokonałem małej modyfikacji strony głównej.
Zmieniłem: podmenu w prawym górnym rogu, główny flash( rozciągnąłem na długość), strefę projektanta przeniosłem z prawej na dół, dodałem 3 rubryki ze strefami ( wcześniej były to 3 banery promocyjne) oraz przeniosłem cały tekst z pierwszej strony do strony do informacji o salonie.... W podmenu jak dojechać narysowałem mapkę ponieważ chciałem coś innego od wujka Googla zrobić.  No i zmieniłem cały dolny pasek!
A dziś wstawiłem nowe promocje w oparciu o pliki swf....
  pozdrawiam!

www.vivaceramica.com.pl

Ostatnio edytowany przez mdstudiodesign (2012-05-09 13:58:36)


Robię to co lubię bo lubię to co robię!

Offline

 

#9 2012-11-30 17:39:13

 mdstudiodesign

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 32
WWW

Re: Coś nowego...

Witam! Zmieniłem główny baner na stronie startowej na obraz, który w najbliższym czasie zostanie zastąpiony kompozycją z zastosowaniem JQuery...
pozdrawiam


Robię to co lubię bo lubię to co robię!

Offline

 

#10 2012-12-19 16:13:12

 mdstudiodesign

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 32
WWW

Re: Coś nowego...

Aktualnie stronka została poddana delikatnej zmianie kolorystyki tła oraz niektórych elementów graficznych...


Robię to co lubię bo lubię to co robię!

Offline

 

#11 2012-12-19 21:45:41

frank

Często na forum

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 51

Re: Coś nowego...

Stronka z pomysłem podoba mi się razi mnie tylko w Kontakcie : "Powtarzanie wprowadź mail" może lepiej będzie brzmiało "ponownie". Trzymaj tak dalej widać, że profesjonalizm rośnie co widać przy zmieniającej się stronie.

Offline

 

#12 2012-12-21 07:54:58

 anex

Lunatyk

Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 270

Re: Coś nowego...

Jedna z lepszych jaką tutaj widziałam.

Offline

 

#13 2013-10-14 00:21:49

 mdstudiodesign

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 32
WWW

Re: Coś nowego...

Jak to mówią, "jak się coś nie zmieni to się szybko znudzi" więc i jedna z moich stron poddana została gruntownej modyfikacji w najnowszej wersji programu. Póki co zmieniona została oprawa graficzna plus dorzuconych kilka tzw. bajerów dla lepszego funkcjonowania. Teraz czas na rozbudowę o nowe funkcje.

Zapraszam do podzielenia się swoimi odczuciami

http://www.vivaceramica.com.pl

Pozdrawiam


Robię to co lubię bo lubię to co robię!

Offline

 

#14 2013-11-08 18:56:05

 DJtiger72

Użytkownik

10791718
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2013-02-23
Posty: 31
WWW

Re: Coś nowego...

Witaj
Stronka zajefajna jest na czym oko zawiesić
Mam małą taką sugestie, mianowicie postaraj się zoptymalizować bg1.png czyli "tło"
1,2M stanowczo za dużo ;P mi udało się ją "przerobić" do 116,79KB
Pozdrawiam

Offline

 

#15 2014-01-17 01:50:30

 mdstudiodesign

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-26
Posty: 32
WWW

Re: Coś nowego...

Dzięki za miłe podsumowanie mojej pracy! :-)
Ps. Poszedłem za radą i tło radykalnie zmniejszyłem metodą konwersji.
Dzięki i pozdrowionka!




DJtiger72 napisał:

Witaj
Stronka zajefajna jest na czym oko zawiesić
Mam małą taką sugestie, mianowicie postaraj się zoptymalizować bg1.png czyli "tło"
1,2M stanowczo za dużo ;P mi udało się ją "przerobić" do 116,79KB
Pozdrawiam


Robię to co lubię bo lubię to co robię!

Offline

 
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ferienwohnung Am Wasserturm 住宿 诺福克群岛 darmowyporadnikmfo hotel spa w Ciechocinku