• Index
  •  » Eksport
  •  » Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

#1 2011-08-25 14:37:36

lighia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 22

Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

Witam,
Mam problem z którym już walczę od dłuższego czasu a mianowicie przy eksporcie plików na serwer pojawia mi się komunikat: "Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze" ("Operation Failed (Error while enumerating the remote files.)"
Scieżka jest prawidłowa, hosting płatny i nigdy nie miałam problemów z dostawcą łącze się z innymi stronami bez najmniejszego problemu za pomocą websitex5, pasywne FTP zaznaczone:) Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, ma ktoś może jakiś pomysł:)
Pozdrawiam
Lidka

Ostatnio edytowany przez lighia (2011-08-25 14:39:38)

Offline

 

#2 2011-08-25 15:47:36

lighia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 22

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

dodam jeszcze zrzuty ekranu może coś pomogą:)
http://img196.imageshack.us/img196/4532/scanstaskowa.jpg
By zogcza at 2011-08-25
http://img703.imageshack.us/img703/7901/skan3l.jpg
By zogcza at 2011-08-25

Offline

 

#3 2011-08-25 17:20:43

 anex

Lunatyk

Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 270

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

Z pierwszego zrzutu ekranowego widać, że masz wpisane w miejscu "katalog docelowy" public_html. Ja bym to usunęła i pozostawiła puste pole może pomoże.

A w drugim zrzucie widać, że używasz XP i pierwsze co mi na myśl przychodzi to może zawalona pamięć temp w windows XP i wystarczy ją wyczyścić, jak nie to bym format C zrobiła zawsze pomoga. Jeśli to płatny hosting to wątpie aby była jego wina.

Jak się mylę niech wypowiadają się zaawansowani użytkonicy websita

Mogłam coś po

Offline

 

#4 2011-08-25 17:59:36

lighia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 22

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

anex napisał:

Z pierwszego zrzutu ekranowego widać, że masz wpisane w miejscu "katalog docelowy" public_html. Ja bym to usunęła i pozostawiła puste pole może pomoże.

A w drugim zrzucie widać, że używasz XP i pierwsze co mi na myśl przychodzi to może zawalona pamięć temp w windows XP i wystarczy ją wyczyścić, jak nie to bym format C zrobiła zawsze pomoga. Jeśli to płatny hosting to wątpie aby była jego wina.

Jak się mylę niech wypowiadają się zaawansowani użytkonicy websita

Mogłam coś po

Anex dzięki za odpowiedź,
U mojego dostawcy należy wgrywać pliki własnie do folderu public_html, juz kombinowałam na różne sposoby i nic, z innymi stronami łącze sie bez problemu u tego samego dostawcy, pamięć wyczyszczona ccleanerem więc nie sądze zeby to miało wpływ, format c to najgorsze wyjściew wolałabym nie:)

Offline

 

#5 2011-08-25 18:22:39

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

Spróbuj tak:
Wyeksportuj projekt na dysk do jakiegoś foldera roboczego.
Do wyeksportowania folderów i plików projektu na serwer użyj
jakiegoś programu zewnętrznego, ja używam Total Commandera,
sposób bardziej mi się podoba.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Offline

 

#6 2011-08-25 23:02:38

 maxbit

Często na forum

9259607
Call me!
Skąd: ireland
Zarejestrowany: 2011-04-20
Posty: 53
WWW

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

witaj . z twoich zrzutów i komunikatów tam pokazanych wynika jasno ze ścieżka dostępu do katalogu docelowego jest nie kompletna . Plik public_html odnosi się do miejsca na serwerze ale to nie wystarczy musi odnosić się także do krotnej domeny na tym serwerze zaparkowanej  . Poprawna ścieżka możne wyglądać ( ale w cale nie musi ) tak /domains/twoja nazwa domeny /public_html/        lub       /public_html/wtoja nazwa domeny/ . Polecam popróbować bo niema technicznie możliwości aby WS x5 nie przesłał na serwer informacji do pliku docelowego

Offline

 

#7 2011-08-26 07:14:14

lighia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 22

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

Witam,
Wpisałam takie ścieżki:  /public_html/zestaskowejzagrody.pl,  /domains/zestaskowejzagrody.pl/public_html i nadal to samo, jeżeli chodzi o wysyłanie plików programem zewnętrznym to nie pasuje mi to bo bede aktualizować stronkę dość często i łatwiej mi będzie robić aktualizacje za pomocą wX5.

Offline

 

#8 2011-08-26 10:43:46

 maxbit

Często na forum

9259607
Call me!
Skąd: ireland
Zarejestrowany: 2011-04-20
Posty: 53
WWW

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

witaj. jest jeszcze jedna możliwość . plik do kturego ładujesz stronę przez ws5 jego atrybut jest ustawiony na serwerze tylko na odczyt . Poprawny atrybut dla takiego pliku w tym przypadku powinien być ustawiony na ( zapisz / odczytaj ) lub bardzo podobnie . Polecam użyć Total Commander i tam połączyć się bezpośrednio z serwerem oraz zmienić status pliku docelowego na ( zapisz / odczytaj ).  pozdrawiam

Offline

 

#9 2011-08-26 11:28:48

lighia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 22

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

maxbit napisał:

witaj. jest jeszcze jedna możliwość . plik do kturego ładujesz stronę przez ws5 jego atrybut jest ustawiony na serwerze tylko na odczyt . Poprawny atrybut dla takiego pliku w tym przypadku powinien być ustawiony na ( zapisz / odczytaj ) lub bardzo podobnie . Polecam użyć Total Commander i tam połączyć się bezpośrednio z serwerem oraz zmienić status pliku docelowego na ( zapisz / odczytaj ).  pozdrawiam

Dzięki ciągle to samo bez zmian:(

Offline

 

#10 2011-08-26 19:10:42

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

Może pomoc z Website X5 będzie przydatna.
Kliknij [html]<a class="ImLink" href="http://www.vtu7.pl//01.pdf" title=""> tutaj</a>[/html]

Ostatnio edytowany przez vtu (2011-08-26 19:27:31)

Offline

 

#11 2011-08-26 22:06:03

lighia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 22

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

Poprosiłam o pomoc Incomedia Support Team wysłałam im plik IWP obiecali że pomogą:) Dzięki wszystkim jak się dowiem o co chodzi to oczywiście napiszę może się komuś w przyszłości przydać:)

Offline

 

#12 2011-08-27 06:17:44

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

Daj znać co odpisali jesteśmy ciekawi

Offline

 

#13 2011-08-28 23:23:57

lighia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 22

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

Otrzymałam odpowiedź a mianowicie:
"Skontaktowałem się z naszymi technikami, którzy przeanalizowali Pani problem. Jego powodem jest bardzo nietypowa praca wybranego serwera hostingującego. Konkretniej rzecz polega na tym, że serwer oczekuje na komendę "SYST" od razu po podłączeniu się programu klienckiego - WebsiteX5 nie wysyła takiej komendy przez co serwer odpowiada od razu błędem "500 INVALID COMMAND", co po stronie WebsiteX5 jest traktowane jako błąd. Inne programy klienckie wysyłają taką komendę, prawdopodobnie dla zachowania jak najszerszej kompatybilności.

Niestety, na chwilę obecną nie wiem kiedy pojawi się ewentualna aktualizacja poprawiająca współpracę programu z nietypowymi serwerami FTP. Jedynym wyjściem z sytuacji na chwilę obecną jest wysyłanie plików przez inny program.

Ewentualnie, proszę skontaktować się z firmą hostingową i przekazać administratorom serwerów informację o problemie. Może przekonfigurują serwery i problem zniknie."
Naświetliłam sprawę firmie hostingowej

Offline

 

#14 2011-08-29 06:37:30

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

Bardzo ciekawa odpowiedz i wcale zbytnio się nie wykręcali, że to nie wina programu. Jestem ciekaw co napisze firma hostingowa. Jeśli masz ochotę daj znać co support wymyśli

Offline

 

#15 2011-08-30 13:42:18

lighia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-27
Posty: 22

Re: Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze

Firma hostingowa sama tego nie rozumie mam inne domeny na ich serwerach i łaczę sie w ten sam sposób z WX5  bez najmniejszego problemu stwierdzili że serwery są skonfigurowane identycznie to im odpisałam że to paradoks którego nie rozumiem i koło się zamyka mam wykupić nowy serwer? albo wysyłać za pomocą TC tylko gorzej z aktualizacją szkoda gadać

Offline

 
  • Index
  •  » Eksport
  •  » Nie można przejrzeć listy plików znajdujących się na serwerze
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Agencja interaktywna upadłość konsumencka darmowyporadnikmfo hotel spa w Ciechocinku