#1 2010-02-23 09:34:12

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Pozycja naszej strony www

Co nie co liznołem tego tematu związanego z pozycjonowaniem stron internetowych. Wiadomo jednak, że najlepiej człowiek się uczy od innych.

Przytaczając podstawy dla początkujących napiszę, że :

Pozycjonowanie to odpowiednie ułożenie i struktura strony aby przez roboty "szperające w sieci" z łatwością przeszukiwały pozycjonowaną stronę www co umożli pokazanie jej w jak najwyższej pozycji wyszukiwarki wpisując odpowiednie frazy i słowa związane z witryną.

Najbardziej znanym robotem szpiegującym to GoogleBot wyszukiwarki google. Również inne firmy, które mają wyszukiwarki takie jak : Netsprint, Aol, Yahoo, posiadają takie BOT-y. 

Jeśli ktoś chce się wymienić doświadczeniami ze mną i nie tylko ze mną na temat pozycjonowania to zapraszam do pisania postów na forum !

Offline

 

#2 2010-03-15 15:32:24

maciekpp

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 6

Re: Pozycja naszej strony www

Ja mam dwie strony, pierwszą zrobiłem nie dawno więc na rezultat czekam, ale pierwszą udało mi się umieścić na 1 miejscu w google co uważam za swój sukces jako amatora. Za wypozycjonowanie można zapłacić, ale jak się uda samemu to większa radość:)

Offline

 

#3 2010-03-16 09:15:06

 scorpio

Przyjaciel Website X5

Zarejestrowany: 2010-02-20
Posty: 3

Re: Pozycja naszej strony www

Tworzenie czegoś samemu przynosi podwójną satysfakcję, ale to wymaga czasu i poświęcenia:) Gratuluje Tobie maciekpp

Offline

 

#4 2010-03-16 09:50:28

 Astra28

Użytkownik

540547
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 18
WWW

Re: Pozycja naszej strony www

Siemanos.

W przypadku dobrego pozycjonowania warto skorzystać na początku z jakiegoś programu/skryptu informującego o wizytach na Waszej stronie oraz o słowach kluczowych po jakich ludzie trafiają na Waszą stronkę. Możliwości takie daje np.:
www.stat24.pl, którego sam używam.

Wiedza taka pozwala nam tak dopasować słowa kluczowe, aby nasza strona pięła się w Googlach bardzo szybko.

Przykładowo wpisując w Google frazę: "kubek grawerowany" - nawet bez cudzysłowu, moja stronka znajduje się na 1. miejscu. Wielu moich Klientów wchodzi do mnie właśnie wpisując tę frazę. Warto również nadać podobne nazwy wszystkim obiektom, które są umieszczane na stronie. Im więcej tej frazy widzi Robot Google, tym wyżej znajdujemy się w rankingu.

Z tego co zdążyłem się zorientować to bardzo ważnym w algorytmie rankingowym Google jest ilość aktywnych linków w sieci kierujących właśnie na naszą stronę. Przykład:

Na mojej stronie wrzuciłem info o nieuczciwości Firmy Siódemka ... umieściłem link do tej podstrony w moim podpisie na wszystkich forach, na których piszę (automatycznie powstało ok. 3 tys. aktywnych linków kierujących właśnie na tą podstronę). Frazę kluczową ustawiłem: "Siódemka Szczecin" bez cudzysłowu. Po tygodniu moja podstrona była na 22. miejscu a w tej chwili (po niespełna 2 miesiącach) lata pomiędzy miejscem 10. a 14., przy czym cały czas wykazuje tendencję wzrostową.


Pozdrawiam wszystkich cieplutko ---> Niech żyje WebSiteX5 !!!
W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM, a przestrzegam przed NIMI
-->Nie należy wstrzymywać gazów. Idą potem do głowy i stąd się biorą posrane pomysły !!!

Offline

 

#5 2010-04-12 22:18:42

maciekpp

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 6

Re: Pozycja naszej strony www

Jeśli chodzi o stat24.pl to się bardzo zawiodłem, oczywiście chodzi o wersje darmową. Po jakimś czasie włączają się bardzo denerwujące reklamy i dlatego zrezygnowałem ze stat24.

Offline

 

#6 2010-04-13 06:55:44

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Pozycja naszej strony www

Mi też do gustu nie przypadli

Offline

 

#7 2010-04-13 15:38:09

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Pozycja naszej strony www

A mnie się bezplatne Stat24 podobają.

1. Reklamy są nie zawsze, wg mnie dodaja zycia stronie.
2. Posiadają liczniki graficzne jak i tekstowe.
3. Na bierzaco wiem kto ogladał i ile razy dziennie moja stronę.
4  Pokazany jest ogladajacego nr. IP, jego dostawca internetu.
    z jakiej jest miejscowości, jaka ma przeglądarkę, kolor i
    i rozdzielczość ekranu, co mi daje rozeznanie kto oglada
    moją stronę.
5. Promocja strony jest widoczna dopiero po jakimś czasie
    w Googlach.

Offline

 

#8 2010-04-14 09:08:17

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Pozycja naszej strony www

vtu : to samo (a nawet i więcej) masz w programie googla o nazwie analistycs i nie wrzucają Ci reklam na stronę. Jedynym minusem jest to, że nie udostępniają liczników na stronę. Dużym plusem jest to, że nie zmuszają do butonów czy banerów na stronę. Wystarczy plik odpowiadający za statystyki wrzucić na serwer do katalogu gdzie jest strona www

Offline

 

#9 2010-04-14 11:07:00

 Norbi123

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-31
Posty: 30

Re: Pozycja naszej strony www

a to ktoś testował:
http://www.freestat.pl/

Offline

 

#10 2010-04-15 08:49:21

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Pozycja naszej strony www

a gdzie haczyk ?

Offline

 

#11 2011-04-09 03:07:47

 neposz

Użytkownik

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 28
WWW

Re: Pozycja naszej strony www

Odświeżę temat
Jeśli chodzi o linki zwrotne do naszej strony to wcale nie jest to meritum pozycjonowania. Np: moja domena jest od kilku miesięcy w sieci PR 0, i linków kierujących tylko 12, moja konkurencja PR3 i linków kierujących ponad 10tyś. Od dziś spadli poniżej mojej strony (uczę się pozycjonowania od samego początku na błędach własnych i opinii różnych ludzi). Niedawno przeczytałem, że niektóre katalogi seo mogą obniżać nasze pozycjonowanie w sieci, mało tego od marca google zmieniło algorytm. Po 1 aby wybijać wartościowe strony (np. laboratoria i ich badania), po 2 aby siłą rzeczy spadały strony linkowane przez automaty. Po dzisiejszym dniu wiem to na 100%, gdyż po słowach kluczowych "filmowanie nowy sacz" jestem w czołówce (a dążę do 1 pozycji).
... tyle. Reszta to ciężka praca

Ostatnio edytowany przez neposz (2011-04-09 03:08:59)

Offline

 

#12 2011-04-11 19:07:36

 anex

Lunatyk

Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 270

Re: Pozycja naszej strony www

To jeśli nie linki i katalogi seo to co jest najważniejsze w tym pozycjonowaniu ?

Offline

 

#13 2011-04-11 20:33:06

 Bora57

Często na forum

Zarejestrowany: 2010-06-19
Posty: 74
WWW

Re: Pozycja naszej strony www

Najważniejsze w pozycjonowaniu to fakt posiadania strony.

Offline

 

#14 2011-04-11 20:48:23

 Arturr0

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-11
Posty: 10

Re: Pozycja naszej strony www

Pozycjonowanie to trudna, czasochłonna, mozolna i robota. A przy tym niewiarygodnie nudna...
Jednak jest to praca niezbędna i bardzo opłacalna - szczególnie, jesli sami pozycjonujemy swoją stronkę. A jaka satysfakcja, jak rośnie pozycja w google ;P.
Sam nie znam zbyt wiele - właściwie same podstawy. Tajników pozycjonowania nie zdradzi nam żaden pozycjoner a wiem, że są 100% patenty zawodowców. Nam, amatorom, rzetetelne i systematyczne podejście do samych podstaw powinno, na dłuższą metę, przynieść zadowalające efekty, bez wykładania na to kasy firmom specjalistycznym (pozycjonerskim).

Natomiast co do stastystyk, to sam używam całkowicie darmowego http://stat.4u.pl i mogę polecić, jako dobrą, wystarczającą i nie obciążającą serwera pigułkę statystyk, które są niezbędne dla obrania właściwej drogi przy pozycjonowaniu własnej strony www.

Offline

 

#15 2011-04-23 17:43:16

 maxbit

Często na forum

9259607
Call me!
Skąd: ireland
Zarejestrowany: 2011-04-20
Posty: 53
WWW

Re: Pozycja naszej strony www

Witam serdecznie

Chciałbym zabrać głos w tej sprawie .
Pozycja mojej strony w trakcie pisania tego postu klasuje się na 1  miejscu w wyszukiwarce Google . Strona na stan obecny nie zawiera treści tylko hasło "  strona w budowie " ale ja nie o tym chciałem  . Istnieją trendy w stosowaniu słów kluczowych do pozycjonowania strona jak i narzędzia przydatne do osiągnięcia celu . Każdy webmaster wie ze jeżeli strona nie posiada poprawnego kodu metatagu dla narzędzi Google webmaster tools jest niedobrze . Stronka słabo się indeksuje tkwi gdzieś na dalekich pozycjach . Moim zdaniem powinno się przestrzegać kilku zasad przy nieprofesjonalnym pozycjonowaniu .

1. Poprawny kod metatagu
2. Słowa kluczowe pisane w odstępach (pomiedzy nimi przecinek )
- powinno się nie zasypywać słowami kluczowymi optymalnie pomiędzy 10 a 15 słów . Jeżeli słów bedzie duzo i chaotycznych NetBoty odrzucą większość i stronka stanie w indeksowaniu .
3. statystyki dla strony
4. Zapisanie strony do programu pozycjonowania i optymalizacji . Ja korzystam z darmowego
   www.google-pagerank.pl
5. Linkowanie z wartościowymi stronami ( bardzo ważne ) linkowanie ze słabymi stronami nie poprawia naszej pozycji a wręcz ja pogarsza .

pozdrowienia dla webmasterów

Offline

 
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
OтeНи Шлухзе elderscrolls pakiet wellness Ciechocinek grzejniki wrocław