#1 2011-02-16 13:08:48

aster

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-16
Posty: 10

Problemy z wyszukiwarką na stronie po kolejnej edycji...

Witam, Proszę o pomoc w tej oto sprawie:

Oto dwa linki do stron:
1 - http://www.aster.livenet.pl/asterliv
2 - http://www.lukaszszwejk.yoyo.pl/

Na pierwszej wyszukiwarka działa prawidłowo, natomiast jak wprowadziłem kilka nowych linków i wgrałem wszystko na stronę numer 2 (dla bezpieczeństwa) to wyszukiwarka (na drugiej stronie) wywala już jakieś błędy...

W tej chwili w wyszukiwarkach cokolwiek bym nie wpisał to:
na str. nr. 1 - wszystko działa
na str. nr. 2 - w ogóle nie działa, lub po jakiś błędach, niżej wyszuka to co chcemy.

Moje pytania są następujące:
1 - Czym to może być spowodowane?
2 - Jak to naprawić?
3 - Jak tego uniknąć w przyszłości?

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny, gdyż nie chcę znowu robić całej strony od początku do końca i na sam koniec dopiero wstawiać "wyszukiwarkę" (bo tylko w ten sposób tj. na stronie nr. 1 - działało poprawnie).

Pozdrawiam, Łukasz

Offline

 

#2 2011-02-17 06:55:14

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Problemy z wyszukiwarką na stronie po kolejnej edycji...

Odpowiedz 1: Moim zdaniem spowodowane jest to postawieniem strony na dwóch różnych serwerach. Pierwszy serwer jest wykupiony w firmie livnet.pl i tam zapewne wszystkie usługi na serwerze (html,php,bazy MySQL, i podobne rzeczy) są odpłatne więc działają i śmigają bez problemu (przetestowałem Twoją stronę na tym serwerze). Natomiast drugi serwer jest to serwer darmowy udostepniany przez firmę yoyo.pl i tam jest konflikt z Twoją stroną w skryptach php. Nie jest to spowodowane Twoim błedem ani programu websitex5. Po prostu serwer yoyo.pl ma problemy z obsługą oprogramowania websitex5, na tym serwerze są błędy w module php oraz skrypcie obsługującym serwer.

Odpowiedz 2: Nie ma co naprawiać z Twojej strony jest wszytko wporządku

Odpowiedz 3: Polecam zrezygnować z serwera w firmie yoyo.pl darmowe serwery często nie mają jakiś aplikacji dobrze działających. Wybrał bym na Twoim miejscu serwer 1 w livnet.pl dedykowane serwery mają całkiem niezłe

Offline

 

#3 2011-02-17 09:58:40

aster

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-16
Posty: 10

Re: Problemy z wyszukiwarką na stronie po kolejnej edycji...

Dziękuję za szybką odpowiedź, ale niestety tak samo działo się na "livenet.pl" ja tylko dałem dla przykładu działającą stronę po edycji i niedziałającą.

Dokładny przebieg zdarzeń:
1. Zrobiłem częściowo stronę (jeszcze bez wyszukiwarki)
2. Zapisałem na dysku w tych dwuch możliwych sposobach: jako MojePrace z plikiem "iwp" oraz w folderze MojaStronaWWW.
3. Następnie publikacja w internecie przez wbudowane ftp. na stronę livenet.
WSZYSTKO BYŁO OK

4. Potem edytowałem plik iwp. do dalszej edycji strony i powtarzałem czynności 1,2,3 x3
WSZYSTKO BYŁO OK

5. Ponowna edycja przez plik "iwp oraz dodanie tylko 3 nowych zakładek (ze sprzętem) i wyszukiwarki.
WSZYSTKO BYŁO OK

6. Kolejna edycja przez iwp. dodanie 2 nowych zakładek, oraz zapis tak jak zwykle na dysku i na ftp. livenet-u.
WYSZUKIWARKA NIE DZIAŁA


Nie wiedziałem co się dzieje, ale podejrzewałem tylko wyszukiwarkę więc:
1. Zrobiłem stronę od nowa od A-Z (czyli do aktualnego stanu i z "wyszukiwarką").
2. Zapis, wgrałem na serwer "livenet"
WSZYSTKO BYŁO OK

3. Nic nie dodawałem tylko edytowałem i zapisałem na innym serwerze (czyli darmowym jaki miałem) "yoyo"
WYSZUKIWARKA NIE DZIAŁA

Ze swojego punktu widzenia
Czy wyszukiwarka się w jakiś sposób zmienia jak już istnieje? Tzn. czy nie jest tak że nowe pliki (materiały) nie są dopisywane do danych w pliku jaki odpowiada za wyszukiwarkę?
Może tak być?
Jeżeli tak to bardzo pomogłoby mi podanie nazwy plików jakie powstają w trakcie dodania wyszukiwarki oraz kodu który jest nadpisywany w innych plikach i jakich?
Wtedy ręcznie bym to może usuwał i wstawiał wyszukiwarkę znowu z poziomu programu, a przed każdą ingerencją w wyszukiwarkę bym robił zapasowe kopie...?


Testował już ktoś wyszukiwarkę?
Czy raczej jest to element który można wstawiać tylko na gotowej stronie?

Proszę o pomoc chociaż z tymi plikami i kodem źródłowym, (jak na czerwono) naprawdę będę bardzo wdzięczny...

Offline

 

#4 2011-02-17 10:11:22

aster

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-16
Posty: 10

Re: Problemy z wyszukiwarką na stronie po kolejnej edycji...

Jeżeli chcesz to mogę w tej chwili wykasować z livenet-u stronę lub tylko nadpisać pliki przez program i będzie to samo jak na yoyo. Ale wtedy ten błąd już będzie tam siedział i nici z porównywania (działająca strona i nie działająca) żeby to pokazać znowu to na tą chwilę musiałbym robić stronę od nowa bez wyszukiwarki i na koniec dopiero dodać wyszukiwarkę...

Offline

 

#5 2011-02-17 20:49:01

aster

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-16
Posty: 10

Re: Problemy z wyszukiwarką na stronie po kolejnej edycji...

Witam ponownie !!!
Chciałem już zamknąć wątek gdyż znalazłem powód tego błędu...

W 2 plikach w nazwie miałem polskie znaki i to najprawdopodobniej było konfliktem wyszukiwarki.
Teraz kilkakrotnie wstawiam wyszukiwarkę, kasuję i nie ma konfliktów nawet na darmowym serwerze "yoyo".

1 - http://www.aster.livenet.pl/asterliv
2 - http://www.lukaszszwejk.yoyo.pl/


Dziękuję Ci Mariusz za wyciągnięcie ręki do pomocy!

Bardzo sympatyczne forum, i na pewno będę tu wracał...

Pozdrawiam Administratorów !!!

Offline

 
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Casa Luna 3 by Angelito's Lodging San Luis Obispo Ciechocinek hotele spa