#1 2011-02-09 22:59:47

 dobremiejsce

Często na forum

Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 61

Świeżyzna - nowa strona

Nowa strona: www.SzkoleniaPraktyczne.pl
Wszystko stworzone od podstaw w Website X5 8 Evolution


Przymierzałem się do stworzenia jej w trzech programach:
- Adobe Dreamweaver CS5 (trial)
- WYSIWYG Web Builder - bardzo fajny soft - sporo opcji
- Website X5

Każdy z tych programów miał swoje wady i zalety:
- Adobe Dreamweaver - Plusy: ogromne możliwości, przyszłościowe rozwiązanie. Minusy: cena.
- WYSIWYG Web Builder (naprawdę fajny soft) - Plusy - b. duże możliwości, b. duża łatwość edycji, cena, b. duże możliwości stworzenia przyjemnego graficznie serwisu www. Minusy: słaba moim zdaniem obsługa pól tekstowych, wyniki wyszukiwania są bez polskich znaków (ale może coś źle skonfigurowałem)
- Website X5 - Plusy: łatwość zarządzania serwisem, łatwość konfiguracji. Minusy: moim zdaniem małe możliwości graficzne (nie chodzi mi o przyciski - ale np. o zaokrąglenia ramek - tego tu nie ma. No, mogę użyć tła np. png - ale przy zmiennej długości tekstu w divie tło się zniekształca.

Wybrałem Website X5. Z tym, że - tak, jak przy wcześniejszych stronach - olałem "upiększenia" graficzne Website X5 (np. dziecinne przyciski) i bardzo ostrożnie eksperymentowałem z gradientami i kolorami. W końcu wyszedł mi niebieski - taki jak chciałem. I to był kolor przewodni site'u.
Szkoda, że nie można ustawić styli nagłówków i tekstów, które działałyby w całym serwisie nawet w dowolnym momencie.

Ale Incomedia coś nie kwapi się do nowej wersji - a szkoda. Dlatego właśnie szukałem wśród innych programów. A paru opcji mi w WX5 jednak brakuje. Ale jednak zdecydowałem się na Website X5 (jak się trochę posiedzi, to można się z programem dogadać . Po pewnym czasie chcę mieć osobę, która będzie edytować treść - a Website X5 wydaje się na tyle przyjazny, że myślę, że spoko da sobie radę (nie lubię CMS-ów - no, może Wordpressa - ale ja to tradycjonalista jeste i lubię mieć wszystko u siebie, a dopiero potem eksportować Myślę, że z Website'm X5 spoko sobie poradzi

Ostatnio edytowany przez dobremiejsce (2011-02-09 23:13:14)

Offline

 
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forum-websitex5.pun.pl lesnica weekend w ciechocinku z zabiegami