#1 2010-02-23 09:11:12

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

CSS

Nie ukrywam, że omnibusem nie jestem na CSS słabo się znam więc w tym dziale liczę na przyszłą aktywność użytkowników

Co nie co w wspaniałej książce pod tytułem "Internet" Pana Tomasza Bieniasa na temat stron internetowych i Internetu znalazłem więc przytoczę definicję kodu CSS dla tych najmniej rozumiejących to słowo

Kaskadowe arkusze stylów z języka Angielskiego: Cascading Style Sheets, to język służący do opisu formy prezentacji i wyświetlania stron WWW. CSS został opracowany przez organizację W3C w 1996 r. jako potomek języka DSSSL przeznaczony do używania w połączeniu z SGML-em. Pierwszy szkic CSS zaproponował w 1994 r. Håkon Wium Lie.

Arkusz stylów CSS to lista dyrektyw takzwanych reguł ustalających w jaki sposób ma zostać wyświetlana przez przeglądarkę internetową zawartość wybranego elementu lub elementów HTML, XHTML lub XML. Można w ten sposób opisać wszystkie pojęcia odpowiedzialne za prezentację elementów dokumentów internetowych, takie jak rodzina czcionek, kolor tekstu, marginesy, odstęp międzywierszowy lub nawet pozycja danego elementu względem innych elementów bądź okna przeglądarki.

CSS został stworzony w celu odseparowania struktury dokumentu od formy jego prezentacji. Separacja ta zwiększa zakres dostępności witryny, zmniejsza zawiłość dokumentu, ułatwia wprowadzanie zmian w strukturze dokumentu. Stosowanie zewnętrznych arkuszy CSS daje możliwość zmiany wyglądu wielu stron naraz bez ingerowania w sam kod HTML, XHTML lub XML,  ponieważ arkusze mogą być wspólne dla wielu dokumentów.

No i to tyle by było przepisywania z książki może ktoś poruszy ten temat i znajdzie się tutaj jakaś miła dyskusja na temat CSS

Offline

 
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Narreyroux lesnica weekend w ciechocinku z zabiegami wodomierze wrocław