• Index
  •  » Obiekty
  •  » Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

#16 2010-09-18 07:13:45

 neposz

Użytkownik

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 28
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

Witam,
ja mam znów inny problem. Filmy które wrzucam na stronę są odtwarzane bez problemu ( waga ok. 10MB, kilka sekund buforowania). Problemem za to jest przeglądarka. W IE, na przeglądarce programu Snow Leopard (macBook) i z tego co mówił kolega na Mozilla, wszystko działa tak jak chce. Rzekomą "złą" przeglądarką jest Opera, której używam na co dzień. Tutaj pokazuje się tylko biały wąski pasek i mogę zapomnieć o jakimkolwiek materiale filmowym. Z tego co mi wiadomo szczegół tkwi w kodzie html, który widocznie po przetworzeniu z Website, nie jest kodem uniwersalnym. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, bądź mocno zna się na html, proszę o pomoc i rozważenie mojego kłopotu.
P.S. Podobnie jest z wyświetleniem (działaniem) w Opera pokazu slajdów, czy też galerii obrazów.

Pozdrawiam.

Offline

 

#17 2010-09-18 12:59:32

 paco

Użytkownik

Skąd: Świebodzice
Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 19
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

neposz napisał:

Rzekomą "złą" przeglądarką jest Opera, której używam na co dzień.

Nie wiem tylko dlaczego pisze rzekomo, jeśli sam widzisz co jest z Operą?

Sprawdź w operze jak wyświetlany jest film z mojej strony:
http://www.encyklopediahost.info/hosta_allegan_fog.html

Jeśli będzie wszystko OK to podam tu linki do przeglądarki flash do zainstalowania na stronie (serwerze), strony konfiguracji i konwertera.
Flash Player jest najpopularniejszą wtyczką i ma go zainstalowanego większość internautów - wiec chyba nie będzie problemu.

Ostatnio edytowany przez paco (2010-09-18 13:00:33)

Offline

 

#18 2010-09-19 02:57:05

 neposz

Użytkownik

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 28
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

@paco, Twój film działa na Opera. Niemniej jednak problem istnieje ze wstawianiem filmów w Website. Jasne możesz podać całość Twojej procedury wraz z linkami i na pewno rozwiąże to problem z filmem, ale co dalej z choćby pokazem slajdów, które również nie działają na Opera.
Tak czy siak, dawaj co masz, bo zależy mi na działaniu filmów, choćby już Z góry dzięki.
Pozdrawiam.

P.S. W dalszym ciągu czekam na kogoś kto rozwiąże nasze kłopoty

Offline

 

#19 2010-09-19 16:07:58

 paco

Użytkownik

Skąd: Świebodzice
Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 19
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

Tu: http://www.longtailvideo.com/players/jw-flv-player/ - znajdziesz odtwarzacz, który wrzucasz na serwer. odtwarzacz nie wymaga żadnej instalacji należy jedynie "rozpakować".

Poniżej link do do kreatora konfiguracji, gdzie ustalamy wszystkie parametry: wysokość, szerokość okna odtwarzacza, dokładny adres, gdzie znajduje się na serwerze plik (odtwarzacza) swf. , właściwości pliku flv. (filmu), dokładny adres na serwerze, autor opis....jeśli po otwarciu strony w oknie "startowym" ma być jakieś zdjęcie, to również podajemy tu dokładny adres zdjęcia.
http://www.longtailvideo.com/support/jw-player-setup-wizard

Jeśli ustalimy (podamy) wszystkie niezbędne informacje klikamy na podgląd (Preview Your Player) i poniżej playera mamy do pobrania kod skryptu jawa. Jeśli klikniemy na "the embed code" nad tabelą z kodem w tabeli pojawi się kod HTML, który wklejamy jako obiekt HTML na naszej stronie.

Dla tego odtwarzacza niezbędny jest plik filmu o rozszerzeniu flv. dlatego musimy film poddać konwersji pobierając program konwertera ze strony: http://www.dvdvideosoft.com/products/dvd/Free-Video-to-Flash-Converter.htm
Obsługa jest wręcz intuicyjna (choć możliwości ma dość duże) :

Przy instalacji konwertera należy wybrać j.polski i wszystkie inne czynności obsługi będą zrozumiałe.
W oknie Free Studio Menagera - wybieramy "Internet: Upload to Your site" - dalej jest już wszystko w j. polskim.
Plik flv. filmu oczywiście musimy umieścić na serwerze (dokładny adres pliku podajemy w kreatorze konfiguracji).

I to chyba na tyle.

Offline

 

#20 2010-09-21 09:19:42

 doggystyle4

Użytkownik

Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 24
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

Dzięki paco, na pewno w przyszłości skorzystam z Twoich rad. pozdr.

Offline

 

#21 2010-09-23 06:21:17

 neposz

Użytkownik

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 28
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

Problem rozwiązany. W Opera brakuje wtyczki do odtwarzania. Na mojej stronie wrzuciłem nad filmem tekst i odsyłacz do wtyczki. Wtyczkę pobrałem wcześniej i wrzuciłem na serwer. Wygodniej dla oglądającego, gdyż musiałby przechodzić przez kilka stron a potem i tak język angielski (nie każdy uczony ). Jak na razie wszystko pracuje.
P.S. Dziwie się twórcom alternatywnych przeglądarek, że nie uzbrajają od razu swoje instalki w potrzebne kodeki czy wtyczki.

Offline

 

#22 2010-09-23 06:55:33

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

Podaj adres strony gdzie umieściłeś ten filmik ... zobaczymy ... oglądniemy

Offline

 

#23 2010-09-26 04:46:18

 neposz

Użytkownik

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 28
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

Stronka w podpisie i tu: www.filmowania.pl

Offline

 

#24 2010-09-26 08:51:39

 paco

Użytkownik

Skąd: Świebodzice
Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 19
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

neposz napisał:

Stronka w podpisie i tu: www.filmowania.pl

Rozwiązanie, które proponujesz :

"Jeżeli Twoja przeglądarka nie odtwarza filmów pobierz, zainstaluj i zrestartuj przeglądarkę."

według mnie i myślę z punktu widzenie wielu potencjalnych użytkowników Twojej strony jest nie do przyjęcia. 

Po pierwsze - nie mam pojęcia co proponujesz pobrać i zainstalować tym bardziej, że system antywirusowy od razu wyswietla mi komunikat: Plik tego typu może uszkodzić komputer. Czy na pewno chcesz pobrać wmpfirefoxplugin.exe?

Po drugie - film chcę oglądnąć w Google Chrome (nie widzę go) więc po co mi plugin do Firefox

Po trzecie - jeśli pokazuje mi się taki komunikat to po prostu wychodzę z tej strony bo nie jest dla mnie atrakcyjna.

Aby uniknąć miedzy innymi właśnie tego typu problemów na różnych przeglądarkach zainstalowałem Flachplayera na serwerze.

Offline

 

#25 2010-09-27 08:33:17

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

paco napisał:

neposz napisał:

Stronka w podpisie i tu: www.filmowania.pl

Aby uniknąć miedzy innymi właśnie tego typu problemów na różnych przeglądarkach zainstalowałem Flashplayera na serwerze.

Tak przeczytałem Twój post i zastanawiam się jak to zrobiłeś. Możesz napisać (opisać) lub podać jakieś tutoriale do tego jak zainstalowałeś ten plik FlashPlayera na serwerze ?

Offline

 

#26 2010-09-28 22:55:06

 neposz

Użytkownik

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 28
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

@paco - być może Twoja przeglądarka nie odtwarza moich filmów nawet jak pobierzesz wtyczkę, być może Twój program antywirusowy wyświetla taką informację i oczywiście, być może z tego tytułu moja strona nie jest atrakcyjna, ale to i tak dużo co zrobiłem dla oglądania filmików wrzuconych bezpośrednio w programie. Próbowałem również Twojego rozwiązania .flv i powiem szczerze moje materiały naprawdę wiele tracą na rozdzielczości i mi to nie leży. Dlatego cały czas robię wszelakie próby, żeby jednak zostawić tak jak jest. Być może website x5 nr9 naprawi tą niedogodność... A zapewne i tak nie dogodzę wszystkim. Nie wiem jakiego programu antywirusowego używasz, ale jeszcze się nie spotkałem z taką informacją gdy były próby na różnych komputerach pobrania wtyczki.
Również podpinam sie do prośby @maniksa, byś opisał jak zainstalowałeś wtyczkę na serwerze i jak to się ma do google chrome, bo wychodzi na to że i pod tą przeglądarkę masz wtyczkę do odtwarzania, jakże popularnego rozszerzenia wideo .wmv
Pozdrawiam.

Offline

 
  • Index
  •  » Obiekty
  •  » Jak umieścić film wideo na stronie website x5?
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Alberghi Potsdam darmowyporadnikmfo hotel spa w Ciechocinku