• Index
  •  » Obiekty
  •  » Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

#1 2010-09-04 16:01:21

 paco

Użytkownik

Skąd: Świebodzice
Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 19
WWW

Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

Mam problem z odtwarzaniem pliku video na stronie.
W programie podczas tworzenia nie ma żadnego problemu podaję adres pliku i przy testowaniu wszystko jest OK!
Jednak po zapisaniu na dysku zamiast odtwarzania filmu jest jedynie czarne "pole". Plik (AVI) został zapisany w katalogu images, ale na stronie nie jest odtwarzany.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Offline

 

#2 2010-09-04 20:01:04

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

Nigdy filmu do strony nie wstawiałem, ale podejrzewam że może być źle
dopasowany rozmiar okna wyświetlania do obszaru dostępnego na stronie.
Może też brakuje sterownika w Media Player do wyświetlania .avi

Offline

 

#3 2010-09-04 20:13:22

 paco

Użytkownik

Skąd: Świebodzice
Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 19
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

Dziękuję.
No tak, ale jeśli podczas testowania  w programie na "kompie" jest wszystko OK, to dlaczego miałoby coś się zmienić po transferze na dysk w tym samym komputerze?
Również nie wstawiałem do tej pory filmików, a ponieważ potrzebuję to zrobić to szukam pomocy.
Mogę oczywiście wstawić kod z swoim filmikiem przesłanym do YouTube, ale przecież Website oferuje mi takie narzędzie więc chciałem to wykorzystać.
Czekam na jakieś inne propozycje rozwiązania problemu.

Offline

 

#4 2010-09-05 17:27:55

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

Zdaje się że odkryłem Twój problem.
Otóż po uruchomieniu filmu .avi wprowadzonego przy pomocy:
Video/Dźwięk >
Plik lokalny
i umieszczeniu na serwerze, wyświetla się najpierw czarne tło.
I teraz najpierw plik .avi pierwszym razem wędruje do Fodera
z Plikami tymczasowymi i w zależności od wielkości pliku długość
transferu jest większa a zarazem czarne tło widoczne dłużej.
Następnymi razami film już uruchamia się od razu z pliku w tym
Folderze.
Ja zrobiłem test z plikiem .avi 8,5 Mb i plik mi sie wgrywał 90 sek.
Dla zobrazowania umiesciłem wzór na mojej www. Po tygodniu muszę ten
przykład z plikem .avi usunąć - przepraszam.
Według mnie stosowanie tego sposobu przedstawiania filmów jes trochę
uciązliwe i stosować mozna do króciutkich filmików.

Offline

 

#5 2010-09-05 18:53:21

 paco

Użytkownik

Skąd: Świebodzice
Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 19
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

Dzięki za ogromne zainteresowanie się problemem.
Tylko Ty próbujesz znaleźć jakąś receptę na ten problem - choć jak piszesz nie używałeś opcji Video/Dźwięk.

Muszę jednak z przykrością stwierdzić, że nawet po dziesięciu minutach plik Avi na Twojej stronie nie jest odtwarzany
- dalej jest jedynie czarne tło. A może ja na swoim "kompie" nie mam zainstalowanych jakiś wtyczek - choć żadna informacja na ten temat nie pojawia się???
Myślę, że jedynym "dobrym" sposobem jest wysyłanie swoich filmów do YouTube, a na stronę wstawianie jedynie kodu HTML do tego filmu.
To działa bez zarzutu.
Szkoda, że Website jest jednak tak ułomnym programem.

Ostatnio edytowany przez paco (2010-09-05 19:13:14)

Offline

 

#6 2010-09-05 19:12:37

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

Próbowałem przed chwilą - czarne tło - film się uruchomił po 90 sekundach.
Nie wiem co jest u Ciebie. Chyba musisz dać sobie spokój z tą opcją.
Ja mam XP i Media Player 11 i wszystkie kodeki do niego. Może o to chodzi.
Może się ktoś zgłosi u kogo ten film się otwiera.
To by było tyle w tej sprawie.

Offline

 

#7 2010-09-05 19:15:15

 paco

Użytkownik

Skąd: Świebodzice
Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 19
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

Ja również mam XP i Media Player 11-może brakuje mi jakiś kodeków???

Offline

 

#8 2010-09-05 19:26:36

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

No pojęcia nie mam. Mam przeglądarkę IE7. Podgląd niezależny bo z serwera. Zobaczymy czy się ktoś oglądajacy film zgłosi.
Bawię się tym, bo lubię dziwne łamigłówki

Ps. Zostaw moją stronę właczoną i idź na kolację, moze wreszcie się uruchomi

Ostatnio edytowany przez vtu (2010-09-05 19:32:08)

Offline

 

#9 2010-09-06 00:41:59

 Bora57

Często na forum

Zarejestrowany: 2010-06-19
Posty: 74
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

Vtu u mnie ten plik avi na Twojej stropnie otwiera się praktycznie natychmiast(3s). Nie wiem w czym problem.

Offline

 

#10 2010-09-06 09:54:25

 vtu

Lunatyk

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2010-04-09
Posty: 360

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

No nie wiem. Moze to zależy od jakosci (szybkości) serwera ??? Ja mam bardzo prosty serwer, bez php, kablówka Vectra.
Dzisiaj otworzyło się po 45 sek. Ciekawe, u jednych się otwiera u innych nie

Ps. Szybkości serwera, albo raczej szybkości internetu. Chodzi o szybkość ściągania i aktualizacji pliku .avi
w Internetowych plikach tymczasowych, plik 9 Mb

Ostatnio edytowany przez vtu (2010-09-06 10:56:45)

Offline

 

#11 2010-09-06 15:23:19

 paco

Użytkownik

Skąd: Świebodzice
Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 19
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

W moim przypadku jednak to był brak odpowiednich wtyczek - czyli wszystko jasne.
Ale... sprawdziłem Twój filmik na 5 różnych komputerach u różnych dostawców i efekt taki:

Na trzech komputerach plik otwierał się kilkadziesiąt sekund (do trzech minut)
Na dwóch wcale się nie otwierał, ale również nie było żadnych informacji, że brakuje jakiś wtyczek w programach obsługujących odtwarzanie filmów.
Reasumując (nie wiem co za "maszynę" posiada Bora 57 - 3sekundy), ale w tych sprawdzonych przez mnie przypadkach coś takiego jest nie do przyjęcia!!!
Użytkownik nie może czekać tak długo na odtworzenie filmiku i nie może również nie być informowany, że brakuje mu jakiś kodeków, bo po prostu uzna, że to na stronie jest błąd. A w jednym i drugim przypadku zniechęcony da sobie spokój i zamknie taką stronę.
Pozdrawiam, Andrzej.

Offline

 

#12 2010-09-06 16:44:00

 Bora57

Często na forum

Zarejestrowany: 2010-06-19
Posty: 74
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

No nie zbytuję naprawdę otwiera się w (3-5s). Nie posiadam zadnej szczególnej "maszyny". Najzwyklejszą przeglądarkę IE7, Media Player 11 i nie potrafię powiedzieć dlaczego u mnie nie ma kłopotu z otwieraniem pliku. Może jest tak, że kiedyś miałem problem z otwieraniem plików avi w MP 11 i ściągnąłem sobie dodatkowo program Kantaris który doskonale odtwarza filmy w formacie plików avi. Ale powiem szczerze, że nie potrafię podać przyczyny dla której paco ma kłopoty. Ale napewno nie jest to problem z serwerem ponieważ każdy z nas otwiera ten sam plik umieszczony na tym samym serwerze.

Ostatnio edytowany przez Bora57 (2010-09-06 16:45:02)

Offline

 

#13 2010-09-07 06:20:22

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

Piękna dyskusja oby takich coraz więcej na tym forum Co do tematu to zależy tutaj tylko i wyłącznie od dwóch czynników na to się składających czyli : serwer i szybkość łącza użytkownika. Komputer użytkownika nie ma tutaj nic do tego. Jeśli nie ma zainstalowanych odpowiednich programów i kodeków film się nie odpali ale ściągnie się do plików tymczasowych mimo wszystko, więc nawet jak było by to atari czy comodore to film będzie się oglądało bez problemu. Warunkiem tutaj jest dobre łącze i serwer, który odpowiada szybko na zapytania. Vtu z kablowki vectra nie ma się co dziwić, że serwer dla klientów jest słaby przeciesz nie są firmą hostingową tylko telewizyjną Vtu jak chcesz dobre paramtery serwera za mały koszt roczny zapraszam do mnie

Offline

 

#14 2010-09-12 16:54:14

 paco

Użytkownik

Skąd: Świebodzice
Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 19
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

maniks napisał:

Piękna dyskusja oby takich coraz więcej na tym forum

maniks - swoją drogą dziwi mnie trochę fakt, że na takim forum nie ma człowieka, który posiadając dużą wiedzę na temat Website x5 potrafiłby podać rozwiązania problemów nurtujących użytkowników tego programu (coś w rodzaju moderatora mającego w "paluszku" ten program) . Oczywiście nie chcę umniejszać wiedzy użytkowników tego forum, ale ja na przykład zaliczyłbym siebie do grupy laików - dla mnie komputer to czarna skrzynka, programowanie to czarna magia a wszystkiego uczę się niestety na własnych błędach. Chciałbym mieć możliwość znalezienia pomocy w rozwiązaniu problemów związanych z tym programem, a gdy chcę coś znaleźć to jedynie znajduję rozpoczęte tematy, w których nie ma żadnych informacji, bądź pytania bez odpowiedzi.

maniks napisał:

Co do tematu to zależy tutaj tylko i wyłącznie od dwóch czynników na to się składających czyli : serwer i szybkość łącza użytkownika. Komputer użytkownika nie ma tutaj nic do tego. Jeśli nie ma zainstalowanych odpowiednich programów i kodeków film się nie odpali ale ściągnie się do plików tymczasowych mimo wszystko, więc nawet jak było by to atari czy comodore to film będzie się oglądało bez problemu. Warunkiem tutaj jest dobre łącze i serwer, który odpowiada szybko na zapytania.

Nie do końca przekonało mnie takie rozumowanie - wreszcie sprzęt jaki posiadam nie zmienia się gdy wchodzę na YouTube i oglądam filmiki, a odtwarzają się one od razu i bez problemów. Pisałem powyżej, że jestem laikiem, ale doszedłem do wniosku, że w tym przypadku nie potrzebuję żadnego odtwarzacza, gdyż jest on zainstalowany na serwerze YouTube i nie mam żadnych problemów.

Oczywiście można przesłać film na YouTube i korzystać z linków dostępnych do wklejenia na stronę, ale....
- transfer na YouTube trwa wieki jaśli chce się przesłać film o większym ciężarze, a po kompresji jego jakość jest beznadziejna(być może jedynie na moim sprzęcie)
- YouTube nie zapewnia utrzymania filmików na stałe, czyli w pewnym momencie mogą zniknąć z tamtego serwera i niestety z mojej strony.
- Odtwarzanie  filmiku z ich linku jest obciążone reklamom i playlistą, która po zakończeniu odtwarzania pokazuje inne filmy nie związane z moją stroną.

Zacząłem więc drążyć temat - co zajęło mi (laikowi w tej dziedzinie) tydzień.
Program Website nie oferuje przeglądarki do instalowania na serwerze (przynajmniej ja nic takiego nie potrafiłem znaleźć), dlatego zacząłem szukać w sieci informacji na ten temat.
Znalazłem darmowy odtwarzacz (flesh) do zainstalowania na swojej stronie i stroną na której można skonfigurować wszystkie parametry odtwarzacza (wielkość okna, kolor skórki, dodawanie zdjęcia jako strona statyczna przed odtwarzaniem......). Tego typu odtwarzacz nie wymaga od użytkownika, żadnych dodatkowych programów, wtyczek itp.  -  - film jest odtwarzany we Flesh-u, ale pojawił się nowy problem, czyli prze-konwertowanie filmiku na pliki czytane przez flesh. Znalazłem również taki darmowy konwerter i wydaje mi się, ze jest to rozwiązanie, które mnie i użytkowników mojej strony zadowoli.

- pliki po konwersji na FLV mają dziesięciokrotnie mniejszy ciężar - z  42,0 MB (avi) przed konwersją na  4,81 MB(flv), a jakość jest na prawdę do przyjęcia.
- transfer filmu na stronę przy 4,81 MB nawet przy słabym łączu nie jest problemem
- mogę dodać zdjęcie (jako "startowe") do filmu, dzięki czemu nie mam czarnego tła w odtwarzaczu przed rozpoczęciem filmu.
- mam pewność, ze filmik nie zostanie usunięty, bo znajduje się na mojej stronie.
- użytkownicy nie muszą mieć zainstalowanych programów do odtwarzania.
- filmik można odtwarzać od razu po otwarciu strony.

Szkoda tylko, ze Website nie oferuje takiej możliwości - a byłoby całkiem fajnie.

Poniżej link do mojej strony z przykładowym filmikiem (na dole strony) odtwarzanym z serwera na której jest strona:
Tak to wygląda - http://www.encyklopediahost.info/hosta_allegan_fog.html

PS) To chyba tyle na ten temat - jeśli coś nie fachowo określiłem to przepraszam.

Ostatnio edytowany przez paco (2010-09-12 17:08:05)

Offline

 

#15 2010-09-13 08:22:53

 maniks

Administrator

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 540
WWW

Re: Jak umieścić film wideo na stronie website x5?

paco napisał:

maniks - swoją drogą dziwi mnie trochę fakt, że na takim forum nie ma człowieka, który posiadając dużą wiedzę na temat Website x5 potrafiłby podać rozwiązania problemów nurtujących użytkowników tego programu (coś w rodzaju moderatora mającego w "paluszku" ten program).

Ja jako założyciel i administrator nie jestem mega profesjonalistą, ale jeśli na czymś się znam to piszę i staram się pomóc jak tylko najlepiej potrafię. Co do braku profesjonalistów, którzy byli by tutaj moderatorami to jeśli takowa osoba się znajdzie i będzie miała ochotę przystąpić do społeczności forum oraz pomagać w działaniu i administracji forum to zapraszam do współpracy i kontaktu ze mną

paco napisał:

Nie do końca przekonało mnie takie rozumowanie - wreszcie sprzęt jaki posiadam nie zmienia się gdy wchodzę na YouTube i oglądam filmiki, a odtwarzają się one od razu i bez problemów.

Odtwarzanie odrazu bez problemu na YouTube możesz zawdzięczyć bardzo dobrym serwerom YouTbe oraz łączu jakie posiadasz a sprzęt jaki to odbiera to drugorzędna sprawa i powie Ci to nawet wujek google nie musząc pytać się o to profesjonalisty wystarczy poszukać

paco napisał:

Znalazłem darmowy odtwarzacz (flesh) do zainstalowania na swojej stronie film jest odtwarzany we Flesh-u i wydaje mi się, ze jest to rozwiązanie, które mnie i użytkowników mojej strony zadowoli.

Rozwiązanie dobre pod warunkiem, że osoba oglądająca film na Twojej stronie ma zainstalowane kodeki Flash (Adobe Flash Player lub adobe flash darmowy dla komputerów), bo bez tego nie oglądną filmu.

paco napisał:

Szkoda tylko, ze Website nie oferuje takiej możliwości - a byłoby całkiem fajnie.

Zgadzam się i mam nadzieję, że w kolejnych odsłonach tego programu będzie taka fukncja

Offline

 
  • Index
  •  » Obiekty
  •  » Jak umieścić film wideo na stronie website x5?
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forum-websitex5.pun.pl elderscrolls pakiet wellness Ciechocinek grzejniki wrocław